Liigu edasi põhisisu juurde

Juulikuus vähenes elektri järgmise päeva börsihinna erinevus Eesti ning Läti ja Leedu hinnapiirkondade vahel 1,94 euroni, võrreldes 7,71 euroga tänavu juunis.

Hinnaerinevuse peamiseks põhjuseks on Leedu-Rootsi ühenduse rikked.

Eestis kujunes elektri keskmiseks börsihinnaks eelmisel kuul 34,33 eurot megavatt-tunnist ja hind kerkis juuniga võrreldes 12 protsenti. Lätis ja Leedus langes hind viie protsendi võrra 36,27 euroni megavatt-tunnist.

Soomes oli hind 34,17 eurot ja elektribörsi Nord Pool süsteemihind oli samas 26,37 eurot megavatt-tunni kohta. Hinnad tõusid vastavalt 12 ja seitse protsenti.

Eesti ja Soome vahel liikus elekter 75 protsendil eelmise kuu tundidest Eesti suunal ja 16 protsendil tundidest Eestist Soome. Ülejäänud üheksal protsendil tundidest kahe riigi vahel järgmise päeva tehinguid ei toimunud.

Eesti ja Läti vahel liikus elekter 99 protsendil ajast Eestist Lätti ja 73 protsendil tundidest oli kasutuses kogu ülekandevõimsus.

Juuli viimasel kauplemispäeval toimunud tehingute järgi Nasdaq OMX turul võib augustis elektri börsihinnaks kujuneda ligikaudu 34 ja septembris 37 eurot megavatt-tunnist.

Elektri tootmishinda mõjutava süsinikdioksiidi hind kerkis eelmisel kuul ning tehingud toimusid hinnaga 5,04-5,47 eurot tonni kohta.

 

Seotud teemad

Mille kohta sa infot otsid?

Kõik Uudis Book page Hooldustööd Lihtlehekülg