Liigu edasi põhisisu juurde

Elering võttis reedel Merko Infra AS-ilt vastu Sindi ja Vändra alajaama uuendustööd maksumusega 3,17 miljonit eurot.

Sindi 330/110 kilovoldi alajaamas renoveeris Elering kogu 110-kilovoldise jaotusseadme. Muu hulgas uuendati Sindi-Audru 110-kilovoldise liini lahter, mis on osaks Eesti-Läti kolmanda elektriühenduse projektist ja mille uuendamist finantseerib 65 protsendi ulatuses Euroopa Liit.

Sindi alajaam on Pärnu piirkonna tähtsaim ülekandevõrgu sõlmalajaam, kuhu on ühendatud kokku neli 110-kilovoldist õhuliini ning koos ehitatava Harku-Sindi liiniga kolm 330-kilovoldist õhuliini.

Vändrasse rajas Elering senise alajaama kõrvale täiesti uue 110-kilovoldise alajaama. Alajaama jõutrafodele rajati uued vundamendid ja õlivannid, müra vähendamiseks püstitati trafode ümber müratõkkeseinad, samuti rajati keskkonnasõbralik õlipüüdur. Vändra alajaama on ühendatud kaks 110-kilovoldist õhuliini.

Sindi jaotusseadme maksumuseks kujunes 1,94 miljonit ja Vändra alajaama maksumuseks 1,23 miljonit eurot.

Eleringi elektri valdkonna investeeringute maht ulatub sellel aastal ligikaudu 50 miljoni euroni.

Eesti-Läti kolmanda elektriühenduse rajamine on oluline eeldus Balti riikide sünkroniseerimiseks Mandri-Euroopa elektrisüsteemiga. Projekti raames rajab Elering uued liinid Harkust Sinti ning Kilingi-Nõmme alajaamast Eesti-Läti piirini. Lisaks toimuvad uuendus- ja ehitustööd viies alajaamas – Harkus, Riisiperes, Kullamaal, Sindis ja Kilingi-Nõmmel. Uus ühendus valmib kava järgi 2020. aastal.

sindi%20aj.png

Mille kohta sa infot otsid?

Kõik Uudis Book page Hooldustööd Lihtlehekülg