Liigu edasi põhisisu juurde

PRAKTIKA

2022. aasta suvisesse praktikaprogrammi kandideerimine on selleks aastaks lõppenud.

Elering pakub iga aasta kevadel aktiivsetele reaalteaduste noortele võimalust läbida praktikaprogramm, mis annab tervikliku ülevaate ettevõtte kõikidest valdkondadest ning hea aluspõhja teadlikuks spetsialiseerumiseks oma erialal. Praktika koosneb Eleringi tutvustavatest seminaridest, väljasõitudest alajaamadesse, gaasijaotus- ja mõõtejaamadesse ning teistele objektidele.

 

„Läbisin oma bakalaureuseõppe praktika Eleringis ja see oli äärmiselt tore kogemus minu elus. Eleringis on nii professionaalsed ja ägedad inimesed, kes tegid praktikal oldud aja huvitavaks ning õpetasid palju põnevat. Paljude uute teadmiste hulgas sain selle aja jooksul läbi praktiliste ülesannete näiteks teada, kuidas toimub põhivõrguga liitumise protsess ning sain käia mitmetes erinevates alajaamades, kus õppisin ära, kuidas alajaamade skeeme lugeda ning nägin skeemidel olevaid seadmeid ka päriselus. Meenutan praktikaaega alati sooja tundega!“
Anna-Liis Mägi


"Tulin Eleringi  praktikale väga suurte ootustega. Praktika lõppedes olid aga mu ootused ületatud – meile näidati iga osakonna tööd, saime endale väga targad ja toredad juhendajad ja mis kõige tähtsam, kõik oli läbi mõeldud ja organiseeritud." 
Mari Löper


Programmi raames saavad praktikandid näha ja kaasa lüüa oma ala spetsialistide käe all Eleringi põhitegevustes:

  • Reaalajas elektri ja gaasi ülekanne ning Eesti elektri- ja gaasisüsteemi juhtimine, kus praktikantidel on võimalik soovi korral tutvuda Eleringi juhtimiskeskuse töökorralduse ja energiasüsteemi juhtijate tööga.

  • Elektri ja gaasi põhivõrgu arendamine ja käitamine, kus praktikandid saavad osa alajaamade ning gaasijaotus- ja gaasimõõtejaamade käidukorraldajate igapäevatööst, ülevaate Eesti  elektri- ja gaasivõrgu planeerimise põhimõtetest, Eleringi tehnoloogiaekspertide ja projektijuhtide ning energiaosakonna tööst ning tutvuda Eleringi suurobjektidega nagu avariireservelektrijaamad Kiisal, EstLink 1, EstLink 2 ja Balticconnector.

 

STIPENDIUM

Koostöös ülikoolidega korraldame iga-aastaselt Eleringi stipendiumiprogramme energeetika ja IKT eriala tudengitele.