Investorile 2023-2026
Eleringi aktsiad kuuluvad 100%-lt Eesti Vabariigile ja aktsiate valitsejaks on kliimaministeerium. Ettevõtte strateegiline eesmärk on luua omanikule positiivset majanduslikku lisandväärtust ja hoida tugevat krediidireitingut, tagades omanikule dividenditulu.
Krediidireiting
Krediidireiting
Announcement of Periodic Review 17.01.2025 (24.01.2025)
Moody's Rating Action 19.02.2024 (19.02.2024)
Elering Credit Opinion 16.08.2021 (31.08.2021)
Elering Credit Opinion 24.08.2020 (25.08.2020)
Moody's Periodic Review 04.03.2020 (06.03.2020)
Elering Credit Opinion 08.07.2019 (07.01.2020)
Elering Credit Opinion 16.04.2018 (07.01.2020)
Elering Credit Opinion 07.09.2017 (07.01.2020)
Elering_CO_10-Aug-16.pdf (07.01.2020)
Elering_CO_11.Sep_.15.pdf (07.01.2020)
Elering_Credit_Opinion_14.04.2015.pdf (07.01.2020)
Credit Opinion 24.08.2020 (19.10.2020)
Eleringi pikaajaliste võlakohustuste reiting | Kuupäev | Valuuta |
|---|---|---|
Moody's: A2/Stabiilne | 19.02.2024 | EUR |
Eurovõlakirja 2 (ISN:XS1713464102) reiting | Kuupäev | Valuuta |
Moody's: A2 | 30.04.2018 | EUR |
Võlakirjad
Võlakirjad
Võlakirjad on lunastatud tähtaegselt (03.05.2023)
Võlakirja 2 prospekt (07.01.2020)
Võlakirja 1 prospekt (07.01.2020)
Võlakirja 2 tingimused (07.01.2020)
Võlakirja 1 tingimused (07.01.2020)
Tüüp | ISIN | Maht | Kupong | Tähtaeg | Noteering |
|---|---|---|---|---|---|
Eurovõlakiri | XS1713464102 | 225 MEUR | 0,875 % | 03.05.2023 | Londoni börs |
Ühingujuhtimine
Ühingujuhtimine
Elering on pühendunud ühingujuhtimise heade tavade järgimisele ning soovime selles valdkonnas pidevalt edasi areneda. Peame seda eelduseks oma strateegiliste eesmärkide saavutamisel ja organisatsioonikultuuri kujundamisel.
Kinnitame, et:
- ühingu riskijuhtimine ja sisekontrollisüsteem toimivad ning on tõhusad;
- ühingu finantsaruandlus ja majandusaasta aruanne põhinevad toimival riskijuhtimisel ja sisekontrollisüsteemil.
Hea ühingujuhtimise tava ja aruande terviktekstid:
Hea ühingujuhtimise tava (07.01.2020)
Hea ühingujuhtimise tava vastavusdeklaratsioon 2022 (18.04.2023)
Hea ühingujuhtimise tava vastavusdeklaratsioon 2021 (18.04.2023)
Hea ühingujuhtimise tava vastavusdeklaratsioon 2019 (27.02.2020)
Hea ühingujuhtimise tava vastavusdeklaratsioon 2018.doc (07.01.2020)
Üldkoosoleku otsused ja nõukogu aruanded
Üldkoosoleku otsused ja nõukogu aruanded
Korraliste üldkoosolekute otsused
Korralise üldkoosoleku protokoll 10.04.2026
Korralise üldkoosoleku protokoll 29.04.2025
Korralise üldkoosoleku otsus 27.06.2024
Korralise üldkoosoleku otsus 29.05.2023
Korralise üldkoosoleku otsus 11.07.2022
Korralise üldkoosoleku otsus 17.06.2022
Korralise üldkoosoleku otsus 27.12.2021
Korralise üldkoosoleku otsus 14.05.2021
Korralise üldkoosoleku otsus 26.03.2021
Korralise üldkoosoleku otsus 01.07.2020
Omaniku ootuste kinnitamised
Omaniku ootuste kinnitamine 04.09.2025 (Loe omaniku ootuseid Elering AS-le)
Omaniku ootuste kinnitamine 18.11.2022
Omaniku ootuste kinnitamine 03.08.2022
Omaniku ootuste kinnitamine 21.04.2022
Audiitori nimetamine
Audiitori nimetamine 28.03.2022
Nõukogu aruanded majandusaasta aruannete kohta
Nõukogu aruanne 2025. majandusaasta aruande kohta
Nõukogu aruanne 2024. majandusaasta aruande kohta
Nõukogu aruanne 2023. majandusaasta aruande kohta
Nõukogu aruanne 2022. majandusaasta aruande kohta
Nõukogu aruanne 2021. majandusaasta aruande kohta
Nõukogu aruanne 2020. majandusaasta aruande kohta
Nõukogu aruanne 2019. majandusaasta aruande kohta
Nõukogu koosseisu muudatused
Nõukogu koosseisu muudatus 15.05.2026
Nõukogu koosseisu muudatus 14.03.2025
Nõukogu koosseisu muudatus 09.10.2024
Nõukogu koosseisu muudatus 09.02.2024
Nõukogu koosseisu muudatus 21.05.2023
Nõukogu koosseisu muudatus 14.03.2023
Nõukogu koosseisu muudatus 31.05.2022
Nõukogu koosseisu muudatus 02.03.2022
Nõukogu liikmed
Nõukogu liikmete tasud
Nõukogu esimehe tasu 1500 eurot
Nõukogu liikme tasu 750 eurot
Peamised finantsnäitajad
Suhtarvud
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
ROE | 5% | 3,8% | 7,1% | 4,5% | 1,3% |
Omakapital/Varad | 27% | 25% | 28% | 27% | 32% |
Neto laenud/EBITDA | -0,2 | -0,4 | 0,1 | 1,2 | 4,8 |
Finantsnäitajad
miljonites eurodes
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Tulud | 328,5 | 225,9 | 254,8 | 398,1 | 208,1 |
Ärikulud | 303,3 | 208,2 | 226,5 | 378,2 | 199,1 |
Ärikasum | 25,2 | 17,6 | 28,3 | 19,9 | 9,0 |
Finantstulud/ -kulud (neto) | 0,9 | 2,3 | 2,0 | -2,5 | -2,3 |
Tulumaks | -4,4 | -4,3 | 2,3 | 0,0 | 1,6 |
Puhaskasum | 21,7 | 15,7 | 28,0 | 17,5 | 5,1 |
|
|
|
|
|
|
Laenud | 56 | 66,7 | 77,5 | 314,0 | 322,7 |
Omakapital | 460,8 | 409,7 | 414,0 | 399,5 | 382,1 |
Varad | 1696,7 | 1619,2 | 1467,8 | 1460,9 | 1182,9 |
|
|
|
|
|
|
EBITDA (kulumieelne ärikasum) | 80,5 | 70,8 | 81,8 | 67,5 | 54,6 |
Investeering põhivarasse | 182,5 | 233,1 | 183,8 | 118,8 | 78,8 |
Dividendid | 15,7 | 20,0 | 13,5 | 0,0 | 10,0 |
Andmed on esitatud majandusaasta viimase kuupäeva seisuga.
Aruannete avaldamise kalender
30. jaanuar 2026 | 31. märts 2026 | 30. aprill 2026 | 31. juuli 2026 | 30. oktoober 2026 |
2025 4. kvartali auditeerimata majandustulemused | 2025 auditeeritud aastaaruanne | 2026 1. kvartali auditeerimata majandustulemused | 2026 2. kvartali auditeerimata majandustulemused | 2026 3. kvartali auditeerimata majandustulemused |
Kvartaliaruanded 2026
II kvartal 2026 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
Eleringi esimese kuue kuu tulud kasvasid aastaga 26,1 miljoni euro võrra, ulatudes 186,3 miljoni euroni. Ärikulud suurenesid 21,6 miljoni euro võrra 171,3 miljoni euroni. Eleringi ärikasum oli esimesel poolaastal 15 miljonit eurot ja puhaskasum 13,3 miljonit eurot.
Tulude kasvu toetasid eelkõige suuremad elektri- ja gaasivõrguteenuse tulud. Elektri ülekandemaht suurenes kuue protsendi ehk 223 gigavatt-tunni võrra. Elektri võrguteenuse tuludele avaldasid mõju ka 5. mail jõustunud uued võrgutasud.
Gaasi võrguteenuse tulud kasvasid 3,4 miljoni euro võrra. Kasv tulenes külmast ilmast ja sellega kaasnenud suuremast gaasi edastusmahust.
Ärikulud suurenesid eelmise aasta esimese kuue kuuga võrreldes 21,6 miljoni euro võrra. Kuludest kasvasid kõige rohkem energiavõrgu kadude kulud: need olid 5,9 miljoni euro võrra suuremad kui aasta varem. Kasvu põhjustasid elektrivõrgu suuremad füüsilised kaod ja kõrgem elektrihind.
Tööjõukulud suurenesid aastaga miljoni euro võrra ja põhivara kulum 1,9 miljoni euro võrra.
Elering investeeris esimesel poolaastal 56,1 miljonit eurot. Sellest 95,5 protsenti suunati elektrivõrku ja 4,4 protsenti gaasivõrku. Vesinikuvaldkonda läks 0,1 protsenti investeeringutest.
Eleringi raha ja deposiitide maht oli juuni lõpus 166,4 miljonit eurot. Aasta varem oli see 69 miljonit eurot. Ettevõtte varade kogumaht oli 1,83 miljardit eurot ja omakapital 465,7 miljonit eurot. Omakapitali osakaal varadest oli 25,4% ning netovõla ja EBITDA suhe 0,1.
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
II kvartal | II kvartal | I poolaasta | I poolaasta | Aasta | |
2026 | 2025 | 2026 | 2025 | 2025 | |
Müügitulu | 87 407 | 86 640 | 176 018 | 154 786 | 300 514 |
Muud äritulud | 5 419 | 3 664 | 10 289 | 7 025 | 27 968 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 62 985 | 67 257 | 126 578 | 109 668 | 218 658 |
Mitmesugused tegevuskulud | 2 583 | 2 379 | 4 826 | 4 603 | 10 284 |
Tööjõukulud | 5 291 | 4 731 | 10 608 | 9 664 | 18 863 |
Põhivara kulum | 14 709 | 13 583 | 29 280 | 27 391 | 55 316 |
Muud ärikulud | 26 | 20 | 49 | 46 | 147 |
ÄRIKASUM | 7 232 | 2 333 | 14 965 | 10 438 | 25 214 |
Finantstulud | 405 | 335 | 880 | 1 132 | 2 106 |
Finantskulud | -15 | 348 | 153 | 862 | 1 161 |
MAKSUEELNE KASUM | 7 651 | 2 320 | 15 692 | 10 708 | 26 159 |
Tulumaks | 2 370 | 4 417 | 2 370 | 4 417 | 4 417 |
PUHASKASUM | 5 281 | -2 097 | 13 322 | 6 291 | 21 742 |
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
30.06.26 | 30.06.25 | 31.12.25 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 46 373 | 9 025 | 75 700 |
Lühiajalised deposiidid | 120 000 | 60 000 | 20 000 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 93 870 | 41 268 | 53 203 |
Varud | 20 059 | 20 095 | 20 050 |
Käibevara kokku | 280 302 | 130 387 | 168 953 |
Investeering sidusettevõttesse | 170 | 101 | 77 |
Pikaajalised nõuded | 1 116 | 1 366 | 1 116 |
Materiaalne ja immateriaalne põhivara | 1 553 305 | 1 443 943 | 1 526 523 |
Põhivara kokku | 1 554 591 | 1 445 410 | 1 527 716 |
VARAD KOKKU | 1 834 894 | 1 575 797 | 1 696 669 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
II kvartal | II kvartal | I poolaasta | I poolaasta | Aasta | |||
2026 | 2025 | 2026 | 2025 | 2025 | |||
Rahavood äritegevusest | |||||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 7 651 | 2 320 | 15 692 | 10 708 | 26 159 | ||
Korrigeerimised | |||||||
Kulum | 14 709 | 13 583 | 29 280 | 27 391 | 55 317 | ||
Kokku käibevarade netomuutus | -24 949 | 17 869 | -40 662 | 22 226 | 2 603 | ||
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | -7 413 | -24 962 | 22 897 | -13 290 | 16 440 | ||
Tasutud intressid | -435 | -1 230 | -884 | -2 719 | -2 380 | ||
Tulumaks dividendidelt | -2 370 | -4 417 | -2 370 | -4 417 | -4 417 | ||
Muud korrigeerimised | 21 550 | -39 092 | 16 244 | -50 711 | -5 266 | ||
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | 8 743 | -35 929 | 40 197 | -10 810 | 88 457 | ||
| |||||||
Rahavood investeerimistegevusest | |||||||
Tasutud põhivara soetamisel | -29 506 | -36 915 | -62 155 | -75 531 | -180 973 |
I kvartal 2026 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
Eleringi 2025. aasta kasum põhitegevusest vähenes
2025. aastal kasvas Eleringi müügitulu 107,1 miljoni euro võrra, ulatudes 326,6 miljoni euroni. Kasv tulenes eeskätt energiaturuga seotud tuludest, mis suurenesid 91,2 miljoni euro võrra. Samas mahus kasvasid ka energiaturuga seotud kulud, peegeldades süsteemiteenuste ja tasakaalustamiskulude suurenemist. 2025. aasta veebruaris ühines Eesti Mandri-Euroopa sagedusalaga ning sellega seonduvalt rakendusid uued turud ja teenused, mis muutsid nii tulude kui ka kulude struktuuri.
Elektri ülekande tulud kasvasid 6,6 miljoni euro võrra 91,9 miljoni euroni. Arvestades täiendavat investeeringuvajadust on elektri ülekandetulude kasv vältimatu; uued tasud hakkavad kehtima alates 2026. aasta maist. Gaasi ülekande tulud vähenesid 2,9 miljoni euro võrra 25,1 miljoni euroni. Langus on jätkuvalt seotud ülekandemahtude vähenemisega ning kinnitab vajadust hinnastamisstruktuuri kohandamiseks, et tagada võrgu jätkusuutlik rahastus sõltumata mahtude kõikumisest.
Lisandunud investeeringute ning lepinguliste hindade kasvu tõttu suurenesid hoolduskulud 2,8 miljoni euro võrra ning põhivara kulum kasvas 2,2 miljoni euro võrra.
Ärikasum ulatus 25,2 miljoni euroni, kasvades aastaga 7,6 miljoni euro võrra. Ärikasumi kasvu mõjutas oluliselt laekunud kindlustushüvitis summas 13,6 miljonit eurot.
Puhaskasum oli 21,7 miljonit eurot (2024: 15,7 mln €). Eleringi kasum põhitegevusest ilma ühekordse tuluta vähenes 48%
Rahavood äritegevusest olid tugevad, ulatudes 88,5 miljoni euroni (2024: 66,3 mln €). Investeeringud põhivarasse moodustasid 181,0 miljonit eurot, millest Euroopa Liidu kaasrahastusena laekus 27,8 miljonit eurot. 2025. aasta detsembris suurendati aktsiakapitali 45 miljoni euro võrra rahalise sissemaksu teel, mis tugevdab ettevõtte kapitalibaasi ja toetab investeerimisvõimekust.
Raha ja raha ekvivalendid vähenesid 18,6 miljoni euro võrra ning ulatusid aasta lõpul 75,7 miljoni euroni. Seisuga 31. detsember 2025 ulatusid Eleringi varad 1,7 miljardi euroni ning omakapital 460,8 miljoni euroni.
2025. aasta kinnitas, et Elering on liikunud klassikalisest energia ülekandjast varustuskindluse tagaja rolli. Taastuvenergia osakaalu kasv, sagedusreservide hankimine ning regionaalse energiaturu muutused suurendavad kulubaasi ning nõuavad pikaajalist ja stabiilset tuluraamistikku.
Ettevõtte strateegiline prioriteet on jätkuvalt tagada varustuskindlus igal ajahetkel, hoides tariifid ja tulubaasi vastavuses tegelike kulude ning investeerimisvajadusega.
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
I Kvartal | I Kvartal | Aasta | |
2026 | 2025 | 2025 | |
Müügitulu | 88 611 | 68 146 | 300 514 |
Muud äritulud | 4 870 | 3 361 | 27 968 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 63 593 | 42 411 | 218 658 |
Mitmesugused tegevuskulud | 2 244 | 2 223 | 10 284 |
Tööjõukulud | 5 317 | 4 933 | 18 863 |
Põhivara kulum | 14 571 | 13 808 | 55 316 |
Muud ärikulud | 23 | 26 | 147 |
ÄRIKASUM | 7 733 | 8 105 | 25 214 |
Finantstulud | 476 | 797 | 2 106 |
Finantskulud | 168 | 513 | 1 161 |
MAKSUEELNE KASUM | 8 041 | 8 388 | 26 159 |
Tulumaks | 0 | 0 | 4 417 |
PUHASKASUM | 8 041 | 8 388 | 21 742 |
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
31.03.25 | 31.03.25 | 31.12.24 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 84 607 | 54 902 | 75 700 |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 60 000 | 80 000 | 20 000 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 68 973 | 55 417 | 53 203 |
Varud | 19 989 | 20 519 | 20 050 |
Käibevara kokku | 233 569 | 210 839 | 168 953 |
Investeering sidusettevõttesse | 114 | 135 | 77 |
Pikaajalised nõuded | 1 116 | 1 366 | 1 116 |
Materiaalne ja immateriaalne põhivara | 1 534 322 | 1 418 408 | 1 526 523 |
Põhivara kokku | 1 535 553 | 1 419 909 | 1 527 716 |
VARAD KOKKU | 1 769 121 | 1 630 747 | 1 696 669 |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 8 585 | 10 512 | 0 |
Lühiajalised muud kohustised | 124 759 | 106 185 | 120 297 |
Lühiajalised kohustised kokku | 133 344 | 116 697 | 120 297 |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 44 833 | 53 003 | 47 468 |
Muud pikaajalised kohustised | 0 | 1 251 | 1 026 |
Tulevaste perioodide tulud | 1 122 122 | 1 041 710 | 1 067 096 |
Pikaajalised kohustised kokku | 1 166 955 | 1 095 964 | 1 115 590 |
Kohustised kokku | 1 300 299 | 1 212 661 | 1 235 887 |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 274 890 | 229 890 | 274 890 |
Kohustuslik reservkapital | 20 906 | 20 123 | 20 906 |
Jaotamata omakapital | 173 026 | 168 074 | 164 985 |
Omakapital kokku | 468 822 | 418 087 | 460 782 |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 769 121 | 1 630 748 | 1 696 669 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
I Kvartal | I Kvartal | Aasta | ||
2025 | 2024 | 2024 | ||
Rahavood äritegevusest | ||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 8 041 | 8 388 | 26 159 | |
Korrigeerimised | ||||
Kulum | 14 571 | 13 808 | 55 317 | |
Kokku käibevarade netomuutus | -15 713 | 4 357 | 2 603 | |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | 30 310 | 11 672 | 16 440 | |
Tasutud intressid | -449 | -1 488 | -2 380 | |
Tulumaks dividendidelt | 0 | 0 | -4 417 | |
Muud korrigeerimised | -5 303 | -2 018 | -5 266 | |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | 31 457 | 34 720 | 88 457 | |
Rahavood investeerimistegevusest | ||||
Tasutud põhivara soetamisel | -32 649 | -38 616 | -180 973 | |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 12 000 | 12 000 | 27 837 | |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | -40 000 | -40 000 | 20 000 | |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 40 741 | -4 594 | 6 687 | |
Investeeringud sidusettevõttesse | 0 | 0 | 53 | |
Laekunud põhivara müügist | 0 | 176 | 526 | |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -19 908 | -71 035 | -125 870 | |
Rahavood finantseerimistegevusest | ||||
Tagasimakstud pangalaenud | -2 635 | -3 113 | -10 558 | |
Tasutud kapitalirendimaksed | -7 | 0 | 0 | |
Sissemaks aktsiakapitali | 0 | 0 | 45 000 | |
Tasutud dividende | 0 | 0 | -15 659 | |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -2 642 | -3 113 | 18 783 | |
| ||||
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 75 700 | 94 330 | 94 330 | |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 84 607 | 54 902 | 75 700 | |
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | 8 907 | -39 428 | -18 630 |
Kvartaliaruanded 2025
IV kvartal 2025 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
Eleringi 2025. aasta kasum põhitegevusest vähenes
2025. aastal kasvas Eleringi müügitulu 107,1 miljoni euro võrra, ulatudes 326,6 miljoni euroni. Kasv tulenes eeskätt energiaturuga seotud tuludest, mis suurenesid 91,2 miljoni euro võrra. Samas mahus kasvasid ka energiaturuga seotud kulud, peegeldades süsteemiteenuste ja tasakaalustamiskulude suurenemist. 2025. aasta veebruaris ühines Eesti Mandri-Euroopa sagedusalaga ning sellega seonduvalt rakendusid uued turud ja teenused, mis muutsid nii tulude kui ka kulude struktuuri.
Elektri ülekande tulud kasvasid 6,6 miljoni euro võrra 91,9 miljoni euroni. Arvestades täiendavat investeeringuvajadust on elektri ülekandetulude kasv vältimatu; uued tasud hakkavad kehtima alates 2026. aasta maist. Gaasi ülekande tulud vähenesid 2,9 miljoni euro võrra 25,1 miljoni euroni. Langus on jätkuvalt seotud ülekandemahtude vähenemisega ning kinnitab vajadust hinnastamisstruktuuri kohandamiseks, et tagada võrgu jätkusuutlik rahastus sõltumata mahtude kõikumisest.
Lisandunud investeeringute ning lepinguliste hindade kasvu tõttu suurenesid hoolduskulud 2,8 miljoni euro võrra ning põhivara kulum kasvas 2,2 miljoni euro võrra.
Ärikasum ulatus 25,2 miljoni euroni, kasvades aastaga 7,6 miljoni euro võrra. Ärikasumi kasvu mõjutas oluliselt laekunud kindlustushüvitis summas 13,6 miljonit eurot.
Puhaskasum oli 21,7 miljonit eurot (2024: 15,7 mln €). Eleringi kasum põhitegevusest ilma ühekordse tuluta vähenes 48%
Rahavood äritegevusest olid tugevad, ulatudes 88,5 miljoni euroni (2024: 66,3 mln €). Investeeringud põhivarasse moodustasid 181,0 miljonit eurot, millest Euroopa Liidu kaasrahastusena laekus 27,8 miljonit eurot. 2025. aasta detsembris suurendati aktsiakapitali 45 miljoni euro võrra rahalise sissemaksu teel, mis tugevdab ettevõtte kapitalibaasi ja toetab investeerimisvõimekust.
Raha ja raha ekvivalendid vähenesid 18,6 miljoni euro võrra ning ulatusid aasta lõpul 75,7 miljoni euroni. Seisuga 31. detsember 2025 ulatusid Eleringi varad 1,7 miljardi euroni ning omakapital 460,8 miljoni euroni.
2025. aasta kinnitas, et Elering on liikunud klassikalisest energia ülekandjast varustuskindluse tagaja rolli. Taastuvenergia osakaalu kasv, sagedusreservide hankimine ning regionaalse energiaturu muutused suurendavad kulubaasi ning nõuavad pikaajalist ja stabiilset tuluraamistikku.
Ettevõtte strateegiline prioriteet on jätkuvalt tagada varustuskindlus igal ajahetkel, hoides tariifid ja tulubaasi vastavuses tegelike kulude ning investeerimisvajadusega.
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
IV Kvartal | IV Kvartal | Jaanuar - Detsember | Jaanuar - Detsember | |
2025 | 2024 | 2025 | 2024 | |
Müügitulu | 71 960 | 53 018 | 300 514 | 214 283 |
Muud äritulud | 3 981 | 3 208 | 27 968 | 11 605 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 51 511 | 27 981 | 218 658 | 128 044 |
Mitmesugused tegevuskulud | 3 055 | 2 704 | 10 284 | 9 986 |
Tööjõukulud | 4 986 | 4 663 | 18 863 | 16 932 |
Põhivara kulum | 14 079 | 14 276 | 55 316 | 53 112 |
Muud ärikulud | 57 | 64 | 147 | 160 |
ÄRIKASUM | 2 254 | 6 538 | 25 214 | 17 654 |
Finantstulud | 430 | 719 | 2 106 | 4 564 |
Finantskulud | 94 | 456 | 1 161 | 2 242 |
MAKSUEELNE KASUM | 2 591 | 6 801 | 26 159 | 19 976 |
Tulumaks | 0 | 0 | 4 417 | 4 317 |
PUHASKASUM | 2 591 | 6 801 | 21 742 | 15 659 |
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
| 31.12.25 | 31.12.24 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 75 700 | 94 330 | |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 20 000 | 40 000 | |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 53 203 | 65 785 | |
Varud | 20 050 | 20 537 | |
Käibevara kokku | 168 953 | 220 652 | |
Investeering sidusettevõttesse | 77 | 99 | |
Pikaajalised nõuded | 1 116 | 1 366 | |
Materiaalne ja immateriaalne põhivara | 1 526 523 | 1 397 105 | |
Põhivara kokku | 1 527 716 | 1 398 570 | |
VARAD KOKKU | 1 696 669 | 1 619 222 | |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 8 501 | 11 124 | |
Lühiajalised muud kohustised | 111 796 | 103 616 | |
Lühiajalised kohustised kokku | 120 297 | 114 740 | |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 47 468 | 55 637 | |
Muud pikaajalised kohustised | 1 026 | 1 251 | |
Tulevaste perioodide tulud | 1 067 096 | 1 037 896 | |
Pikaajalised kohustised kokku | 1 115 590 | 1 094 784 | |
Kohustised kokku | 1 235 887 | 1 209 524 | |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 274 890 | 229 890 | |
Kohustuslik reservkapital | 20 906 | 20 123 | |
Jaotamata omakapital | 164 985 | 159 685 | |
Omakapital kokku | 460 782 | 409 698 | |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 696 669 | 1 619 222 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
IV Kvartal | IV Kvartal | Jaanuar - Detsember | Jaanuar - Detsember | ||
2025 | 2024 | 2025 | 2024 | ||
Rahavood äritegevusest | |||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 2 591 | 6 801 | 26 159 | 19 976 | |
Korrigeerimised | |||||
Kulum | 14 079 | 14 276 | 55 317 | 53 112 | |
Kokku käibevarade netomuutus | 6 665 | -6 103 | 2 603 | -2 395 | |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | -5 815 | 8 692 | 16 440 | 10 165 | |
Tasutud intressid | -1 088 | -811 | -2 380 | -3 586 | |
Tulumaks dividendidelt | 0 | 0 | -4 417 | -4 317 | |
Muud korrigeerimised | 19 611 | 209 | -5 266 | -6 633 | |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | 36 043 | 23 064 | 88 457 | 66 322 | |
Rahavood investeerimistegevusest | |||||
Tasutud põhivara soetamisel | -61 538 | -46 640 | -180 973 | -240 842 | |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 7 133 | 50 181 | 27 837 | 83 026 | |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | 0 | -20 000 | 20 000 | 70 000 | |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 6 687 | 28 042 | 6 687 | 80 825 | |
Investeeringud sidusettevõttesse | 0 | 0 | 53 | 0 | |
Laekunud põhivara müügist | 0 | 28 | 526 | 31 | |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -47 718 | 11 611 | -125 870 | -6 960 | |
Rahavood finantseerimistegevusest | |||||
Võetud pangalaenud | 0 | 0 | 19 837 | 0 | |
Tagasimakstud pangalaenud | -2 172 | -2 166 | -30 395 | -10 558 | |
Tasutud kapitalirendimaksed | 0 | 0 | 0 | -7 | |
Sissemaks aktsiakapitali | 45 000 | 0 | 45 000 | 0 | |
Tasutud dividende | 0 | 0 | -15 659 | -20 000 | |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | 42 828 | -2 166 | 18 783 | -30 565 | |
| |||||
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 44 547 | 61 002 | 94 330 | 65 533 | |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 75 700 | 94 330 | 75 700 | 94 330 | |
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | 31 153 | 33 328 | -18 630 | 28 797 |
III kvartal 2025 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
Eleringi 2025. aasta üheksa kuu tulemused
2025. aasta esimese üheksa kuu jooksul ulatusid Eleringi müügitulud 228,6 miljoni euroni, kasvades aastases võrdluses 67,3 miljoni euro võrra. Kasvu vedasid peamiselt energiaturuga seotud tulud, mis suurenesid 70,1 miljoni euro võrra.
Koos tulude kasvuga suurenesid ka energiaturuga seotud kulud, kasvades 71,2 miljoni euro võrra. See peegeldab muutusi turukorralduses ning süsteemiteenuste ja bilansiteenuste kulude suurenemist.
Elektrienergia ülekandetulud kasvasid 6,7 miljoni euro võrra, ulatudes 67,9 miljoni euroni. Samas on kulubaasi kasvu ja jätkuvate investeeringuvajaduste valguses elektrivõrgu teenuste tulubaasi suurendamine hädavajalik, et tagada jätkusuutlik areng.
Gaasi ülekandetulud vähenesid 2,6 miljoni euro võrra, 17,1 miljoni euroni, mis on endiselt seotud väiksemate ülekandemahtudega.
Ärikasumiks kujunes 23,0 miljonit eurot, mis on 11,8 miljoni euro võrra enam kui eelmisel aastal. Puhaskasumiks kujunes 19,2 miljonit eurot (2024: 8,9 miljonit eurot). Kasumlikkust mõjutas nii ühekordne kindlustusmakse 13,6 miljonit eurot kui ka kasvanud kulud, sealhulgas põhivara kulum, mis suurenes 2,4 miljoni euro võrra.
Rahavoog äritegevusest oli positiivne, ulatudes 52,4 miljoni euroni (2024: 42,4 miljonit eurot), mis näitab põhitegevuse tugevat rahavoogude genereerimise võimet.
Materiaalsesse põhivarasse tehtud investeeringud ulatusid 119,4 miljoni euroni, peegeldades jätkuvalt kõrget investeerimistaset võrgu töökindluse ja varustuskindluse tugevdamiseks.
Seisuga 30. september 2025 ulatusid Eleringi varad kokku 1,65 miljardi euroni ning omakapital 413,2 miljoni euroni.
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
III Kvartal | III Kvartal | Jaanuar -September | Jaanuar -September | Aasta | |
2025 | 2024 | 2025 | 2024 | 2024 | |
Müügitulu | 73 768 | 45 423 | 228 554 | 161 263 | 214 282 |
Muud äritulud | 16 962 | 2 974 | 23 987 | 8 398 | 11 606 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 57 479 | 31 465 | 167 147 | 100 063 | 128 044 |
Mitmesugused tegevuskulud | 2 626 | 2 807 | 7 228 | 7 282 | 9 986 |
Tööjõukulud | 4 213 | 3 826 | 13 877 | 12 268 | 16 932 |
Põhivara kulum | 13 847 | 13 102 | 41 238 | 38 836 | 53 112 |
Muud ärikulud | 44 | 18 | 91 | 96 | 160 |
ÄRIKASUM | 12 522 | -2 820 | 22 960 | 11 116 | 17 654 |
Finantstulud | 544 | 1 545 | 1 676 | 3 845 | 4 564 |
Finantskulud | 206 | 451 | 1 068 | 1 786 | 2 242 |
MAKSUEELNE KASUM | 12 860 | -1 727 | 23 568 | 13 175 | 19 976 |
Tulumaks | 0 | 0 | 4 417 | 4 317 | 4 317 |
PUHASKASUM | 12 860 | -1 727 | 19 151 | 8 858 | 15 659 |
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
30.09.25 | 30.09.24 | 31.12.24 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 44 547 | 61 002 | 94 330 |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 20 000 | 20 000 | 40 000 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 67 056 | 49 377 | 65 785 |
Varud | 20 068 | 20 121 | 20 537 |
Käibevara kokku | 151 670 | 150 500 | 220 652 |
Investeering sidusettevõttesse | 138 | 173 | 99 |
Pikaajalised nõuded | 1 116 | 1 366 | 1 366 |
Materiaalne ja immateriaalne põhivara | 1 495 092 | 1 362 619 | 1 397 105 |
Põhivara kokku | 1 496 346 | 1 364 158 | 1 398 570 |
VARAD KOKKU | 1 648 016 | 1 514 658 | 1 619 222 |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 8 048 | 11 175 | 11 124 |
Lühiajalised muud kohustised | 136 724 | 82 444 | 103 616 |
Lühiajalised kohustised kokku | 144 772 | 93 619 | 114 740 |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 50 103 | 57 801 | 55 637 |
Muud pikaajalised kohustised | 2 166 | 1 252 | 1 251 |
Tulevaste perioodide tulud | 1 037 783 | 959 088 | 1 037 896 |
Pikaajalised kohustised kokku | 1 090 053 | 1 018 141 | 1 094 784 |
Kohustised kokku | 1 234 825 | 1 111 761 | 1 209 524 |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 229 890 | 229 890 | 229 890 |
Kohustuslik reservkapital | 20 906 | 20 123 | 20 123 |
Jaotamata omakapital | 162 395 | 152 884 | 159 685 |
Omakapital kokku | 413 191 | 402 897 | 409 698 |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 648 016 | 1 514 658 | 1 619 222 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
III Kvartal | III Kvartal | Jaanuar -September | Jaanuar -September | Aasta | |
2025 | 2024 | 2025 | 2024 | 2024 | |
Rahavood äritegevusest | |||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 12 860 | -1 727 | 23 568 | 13 174 | 19 975 |
Korrigeerimised | |||||
Kulum | 13 846 | 13 102 | 41 238 | 38 837 | 53 113 |
Kokku käibevarade netomuutus | -26 292 | 7 372 | -4 062 | 1 464 | -2 395 |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | 32 896 | -17 287 | 22 255 | 4 323 | 10 165 |
Tasutud intressid | -254 | -1 478 | -1 292 | -5 253 | -3 586 |
Tulumaks dividendidelt | 0 | -4 317 | -4 417 | -4 317 | -4 317 |
Muud korrigeerimised | -3 971 | 3 786 | -24 877 | -5 782 | -6 633 |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | 29 085 | -549 | 52 414 | 42 446 | 66 322 |
Rahavood investeerimistegevusest | |||||
Tasutud põhivara soetamisel | -43 557 | -75 113 | -119 435 | -194 203 | -240 842 |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 8 704 | 6 592 | 20 704 | 32 837 | 83 026 |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | 40 000 | 60 000 | 20 000 | 90 000 | 70 000 |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 4 059 | 19 315 | 0 | 52 784 | 80 825 |
Saadud dividendid | 0 | 0 | 53 | 0 | 0 |
Laekunud põhivara müügist | 342 | 4 | 526 | 4 | 31 |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | 9 548 | 10 798 | -78 152 | -18 578 | -6 960 |
Rahavood finantseerimistegevusest | |||||
Võetud pangalaenud | 0 | 0 | 19 837 | 0 | 0 |
Tagasimakstud pangalaenud | -3 111 | -3 113 | -28 223 | -8 392 | -10 558 |
Tasutud kapitalirendimaksed | 0 | 0 | 0 | -7 | -7 |
Tasutud dividende | 0 | -20 000 | -15 659 | -20 000 | -20 000 |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -3 111 | -23 113 | -24 045 | -28 399 | -30 565 |
| |||||
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 9 025 | 73 866 | 94 330 | 65 533 | 65 533 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 44 547 | 61 002 | 44 547 | 61 002 | 94 330 |
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | 35 522 | -12 864 | -49 783 | -4 531 | 28 797 |
II kvartal 2025 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
Eleringi puhaskasumiks kujunes esimesel poolaastal 6,3 miljonit eurot, võrreldes 10,6 miljoni euroga aasta varem. Muuhulgas mõjutab Eleringi tulemusi elektri võrguteenuse vähenev kasumlikkus.
Majandustulemused peelgeldavad viimaste aastate trendi, kus energia varustuskindluse tagamiseks tehtavad kulud kerkivad koos üldise elukalliduse kasvuga, millest tulenevalt on oluline jätkusuutlikkuse ja varustuskindluse tagamiseks korrigeerida ka elektri võrgutasusid.
“Seni oleme suutnud aina kasvava tulude puudujäägi suutnud katta Euroopa Liidu vahendite ja ülekoormustuluga. Edaspidi nendega enam senises mahus arvestada ei saa ning peame jälgima, et kriitiliste investeeringute ja tegevuste kulud ei ületaks tulusid. Hoiame jätkuvalt eesmärki tagada varustuskindlus igal hetkel võimalikult efektiivselt ja peame lähiaastatel suutma katta tegelikud kulud eelkõige võrgutasude arvel ehk vajadusel tasusid varasemast operatiivsemalt korrigeerima, et vältida elektri võrguteenuse valdkonna kahjumisse sattumist,“ ütles Eleringi juhatuse esimees Kalle Kilk.
Eleringi esimese poolaasta müügitulu oli 160,2 miljonit. Põhiteenuste ehk elektri ja gaasi ülekandeteenuse tulu oli ligi 60 miljonit, mis jäid oodatule alla. Suurima osa müügitulust – ligi 90 miljonit eurot – moodustasid energiaturgude seotud teenused, mida Elering vahendab turuosalistele finantsneutraalselt ehk ilma kasumit teenimata.
Äritegevuse rahavoog oli esimese poolaasta lõikes negatiivne, ulatudes 10,8 miljoni euroni. Peamiseks põhjuseks olid sagedusreservide kulud, mis eelmisel aastal puudusid. Tänavu katab Elering need Konkurentsiameti kooskõlastusel võimsusjaotustulust.
Ettevõte investeeris põhivarasse esimesel poolaastal 75,5 miljonit eurot ning sai sihtfinantseeringuid 12 miljoni euro ulatuses. 2024. aasta eest maksti dividende 15,7 miljonit eurot. Eleringi raha ja selle ekvivalendid vähenesid kuue kuuga 94 miljonilt üheksa miljoni euroni.
Seisuga 30. juuni 2025 ulatusid Eleringi varad 1,6 miljardi euroni. Omakapital oli 400 miljonit eurot ning likviidsed vahendid, sealhulgas raha ja lühiajalised deposiidid kokku 69 miljonit eurot.
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
II Kvartal | II Kvartal | I poolaasta | I poolaasta | Aasta | |
2025 | 2024 | 2025 | 2024 | 2024 | |
Müügitulu | 86 640 | 45 998 | 154 786 | 115 840 | 214 282 |
Muud äritulud | 3 664 | 2 707 | 7 025 | 5 424 | 11 606 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 67 257 | 29 278 | 109 668 | 68 598 | 128 044 |
Mitmesugused tegevuskulud | 2 379 | 2 625 | 4 603 | 4 475 | 9 986 |
Tööjõukulud | 4 731 | 3 986 | 9 664 | 8 442 | 16 932 |
Põhivara kulum | 13 583 | 12 647 | 27 391 | 25 735 | 53 112 |
Muud ärikulud | 20 | 45 | 46 | 78 | 160 |
ÄRIKASUM | 2 333 | 125 | 10 438 | 13 936 | 17 654 |
Finantstulud | 335 | 1 641 | 1 132 | 2 300 | 4 564 |
Finantskulud | 348 | 688 | 862 | 1 335 | 2 242 |
MAKSUEELNE KASUM | 2 320 | 1 078 | 10 708 | 14 901 | 19 976 |
Tulumaks | 4 417 | 4 317 | 4 417 | 4 317 | 4 317 |
PUHASKASUM | -2 097 | -3 239 | 6 291 | 10 584 | 15 659 |
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
30.06.25 | 30.06.24 | 31.12.24 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 9 025 | 73 866 | 94 330 |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 60 000 | 80 000 | 40 000 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 41 268 | 56 642 | 65 785 |
Varud | 20 095 | 20 227 | 20 537 |
Käibevara kokku | 130 387 | 230 736 | 220 652 |
Investeering sidusettevõttesse | 101 | 170 | 99 |
Pikaajalised nõuded | 1 366 | 1 366 | 1 366 |
Materiaalne ja immateriaalne põhivara | 1 443 943 | 1 309 273 | 1 397 105 |
Põhivara kokku | 1 445 410 | 1 310 809 | 1 398 570 |
VARAD KOKKU | 1 575 797 | 1 541 544 | 1 619 222 |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 9 757 | 11 241 | 11 124 |
Lühiajalised muud kohustised | 80 208 | 133 161 | 103 616 |
Lühiajalised kohustised kokku | 89 965 | 144 402 | 114 740 |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 51 553 | 60 912 | 55 637 |
Muud pikaajalised kohustised | 1 251 | 1 819 | 1 251 |
Tulevaste perioodide tulud | 1 032 697 | 929 787 | 1 037 896 |
Pikaajalised kohustised kokku | 1 085 501 | 992 518 | 1 094 784 |
Kohustised kokku | 1 175 466 | 1 136 921 | 1 209 524 |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 229 890 | 229 890 | 229 890 |
Kohustuslik reservkapital | 20 906 | 20 123 | 20 123 |
Jaotamata omakapital | 149 535 | 154 611 | 159 685 |
Omakapital kokku | 400 331 | 404 624 | 409 698 |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 575 797 | 1 541 544 | 1 619 222 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
II Kvartal | II Kvartal | I poolaasta | I poolaasta | Aasta | |
2025 | 2024 | 2025 | 2024 | 2024 | |
Rahavood äritegevusest | |||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 2 320 | 1 078 | 10 708 | 14 901 | 19 975 |
Korrigeerimised | |||||
Kulum | 13 583 | 12 647 | 27 391 | 25 735 | 53 113 |
Kokku käibevarade netomuutus | 17 869 | -15 226 | 22 226 | -5 908 | -2 395 |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | -24 962 | 20 172 | -13 290 | 21 610 | 10 165 |
Tasutud intressid | -1 230 | -2 857 | -2 719 | -3 775 | -3 586 |
Tulumaks dividendidelt | -4 417 | 0 | -4 417 | 0 | -4 317 |
Muud korrigeerimised | -39 092 | -14 336 | -50 710 | -18 001 | -6 633 |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | -35 929 | 1 478 | -10 810 | 34 562 | 66 322 |
Rahavood investeerimistegevusest | |||||
Tasutud põhivara soetamisel | -36 915 | -68 154 | -75 531 | -119 090 | -240 842 |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 0 | 26 245 | 12 000 | 26 245 | 83 026 |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | 20 000 | 40 000 | -20 000 | 30 000 | 70 000 |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 24 731 | 22 864 | 29 737 | 41 902 | 80 825 |
Saadud dividendid | 53 | 0 | 53 | 0 | 0 |
Laekunud põhivara müügist | 8 | 0 | 183 | 0 | 31 |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | 7 876 | 20 955 | -53 558 | -20 943 | -6 960 |
Rahavood finantseerimistegevusest | |||||
Tagasimakstud pangalaenud | -2 166 | -2 166 | -5 279 | -5 279 | -10 558 |
Tasutud kapitalirendimaksed | 0 | 0 | 0 | -7 | -7 |
Tasutud dividende | -15 659 | 0 | -15 659 | 0 | -20 000 |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -17 825 | -2 166 | -20 938 | -5 286 | -30 565 |
| |||||
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 54 902 | 53 599 | 94 330 | 65 533 | 65 533 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 9 025 | 73 866 | 9 025 | 73 866 | 94 330 |
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | -45 877 | 20 267 | -85 305 | 8 333 | 28 797 |
I kvartal 2025 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
Kogutulu 2025. aasta esimeses kvartalis püsis suhteliselt stabiilsena, ulatudes 70,8 miljoni euroni. Gaasivõrgu tulud vähenesid väiksema tarbimismahu tõttu 20,2% ehk 2,4 miljoni euro võrra ning teiste võrguteenuste tulud olid 3 miljoni euro võrra madalamad. Langusi tasakaalustas elektrivõrgu tulude kasv 6,7% ehk 1,5 miljoni euro võrra ning bilansienergia müügitulu suurenemine 12,9% ehk 3,6 miljonit eurot.
Võrgukaod suurenesid 2025. aasta esimeses kvartalis 0,7 miljoni eurot võrra seoses kõrgemate elektrihindadega. Bilansienergia kulud kasvasid samal joonel bilansienergia tuludega. Seoses täiendavate investeeringutega suurenesid ka amortisatsioonikulud 2025. aasta esimeses kvartalis 0,7 miljonit eurot. Tegevuskulud suurenesid 10,2%, ulatudes 62,7 miljoni euroni.
Finantstulud suurenesid 0,8 miljoni euroni ning finantskulud vähenesid 0,1 miljoni euro võrra, ulatudes 0,5 miljoni euroni.
2025. aasta esimese kvartali puhaskasum oli 8,3 miljonit eurot. Äritegevuse rahavood olid positiivsed, ulatudes 34,7 miljoni euroni. Põhivarasse investeeriti 38,6 miljonit eurot ning 12,0 miljonit eurot saadi investeeringuteks CEF-toetust. Ettevõte maksis laene tagasi 3,1 miljoni euro ulatuses.
Ettevõtte varade kogumaht oli 1,6 miljardit eurot, kohustised 1,2 miljardit eurot ning omakapital 418,1 miljonit eurot.
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
I Kvartal | I Kvartal | Aasta | |
2025 | 2024 | 2024 | |
Müügitulu | 68 146 | 69 842 | 214 282 |
Muud äritulud | 3 361 | 2 718 | 11 606 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 42 411 | 39 321 | 128 044 |
Mitmesugused tegevuskulud | 2 223 | 1 850 | 9 986 |
Tööjõukulud | 4 933 | 4 456 | 16 932 |
Põhivara kulum | 13 808 | 13 088 | 53 112 |
Muud ärikulud | 26 | 34 | 160 |
ÄRIKASUM | 8 105 | 13 811 | 17 654 |
Finantstulud | 797 | 659 | 4 564 |
Finantskulud | 513 | 647 | 2 242 |
MAKSUEELNE KASUM | 8 388 | 13 823 | 19 976 |
Tulumaks | 0 | 0 | 4 317 |
PUHASKASUM | 8 388 | 13 823 | 15 659 |
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
31.03.25 | 31.03.24 | 31.12.24 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 54 902 | 53 599 | 94 330 |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 80 000 | 120 000 | 40 000 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 55 417 | 41 734 | 65 785 |
Varud | 20 519 | 20 068 | 20 537 |
Käibevara kokku | 210 839 | 235 401 | 220 652 |
Investeering sidusettevõttesse | 135 | 109 | 99 |
Pikaajalised nõuded | 1 366 | 1 366 | 1 366 |
Materiaalne ja immateriaalne põhivara | 1 418 408 | 1 249 498 | 1 397 105 |
Põhivara kokku | 1 419 909 | 1 250 972 | 1 398 570 |
VARAD KOKKU | 1 630 747 | 1 486 373 | 1 619 222 |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 10 512 | 11 260 | 11 124 |
Lühiajalised muud kohustised | 106 185 | 88 417 | 103 616 |
Lühiajalised kohustised kokku | 116 696 | 99 677 | 114 740 |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 53 003 | 63 076 | 55 637 |
Muud pikaajalised kohustised | 1 251 | 1 705 | 1 251 |
Tulevaste perioodide tulud | 1 041 710 | 894 052 | 1 037 896 |
Pikaajalised kohustised kokku | 1 095 964 | 958 833 | 1 094 784 |
Kohustised kokku | 1 212 660 | 1 058 510 | 1 209 524 |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 229 890 | 229 890 | 229 890 |
Kohustuslik reservkapital | 20 123 | 18 721 | 20 123 |
Jaotamata omakapital | 168 074 | 179 252 | 159 685 |
Omakapital kokku | 418 087 | 427 863 | 409 698 |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 630 747 | 1 486 373 | 1 619 222 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
I Kvartal | I Kvartal | Aasta | ||
2025 | 2024 | 2024 | ||
Rahavood äritegevusest | ||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 8 388 | 13 823 | 19 975 | |
Korrigeerimised | ||||
Kulum | 13 808 | 13 088 | 53 113 | |
Kokku käibevarade netomuutus | 4 357 | 9 318 | -2 395 | |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | 11 672 | 1 438 | 10 165 | |
Tasutud intressid | -1 488 | -918 | -3 586 | |
Tulumaks dividendidelt | 0 | 0 | -4 317 | |
Muud korrigeerimised | -2 019 | 1 507 | -6 633 | |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | 34 719 | 38 256 | 66 322 | |
Rahavood investeerimistegevusest | ||||
Tasutud põhivara soetamisel | -38 616 | -50 936 | -240 842 | |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 12 000 | 0 | 83 026 | |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | -40 000 | -10 000 | 70 000 | |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | -4 593 | 13 866 | 80 825 | |
Laekunud põhivara müügist | 176 | 0 | 31 | |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -71 034 | -47 070 | -6 960 | |
Rahavood finantseerimistegevusest | ||||
Tagasimakstud pangalaenud | -3 113 | -3 113 | -10 558 | |
Tasutud kapitalirendimaksed | 0 | -7 | -7 | |
Tasutud dividende | 0 | 0 | -20 000 | |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -3 113 | -3 120 | -30 565 | |
| ||||
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 94 330 | 65 533 | 65 533 | |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 54 902 | 53 599 | 94 330 | |
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | -39 428 | -11 934 | 28 797 |
Kvartaliaruanded 2024
IV kvartal 2024 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
Eleringi 2024. aasta neljanda kvartali tulud vähenesid 25,6%, ulatudes 56,2 miljoni euroni. Suurem osa langusest oli seotud elektrivõrgu tulude vähenemisega 22,6% ehk 7,4 miljoni euro võrra. Alates 2024. aasta algusest muutis Elering tariifipakette, mille tulemusel oli neljandas kvartalis 34,8% tariifidest seotud fikseeritud osaga, ülejäänud sõltusid tarbimismahtudest. 2023. aastal olid kõikidel klientidel tarbimisest sõltuv pakett.
Elektrienergia ülekandemaht vähenes samuti 5,1%. Elektritulude vähenemist tasakaalustas osaliselt gaasi ülekandetulude kasv, mis suurenes 28,1% ehk 1,8 miljoni euro võrra. Kuigi gaasimahud vähenesid 2023. aasta neljanda kvartaliga võrreldes 12,4%, mõjutasid tulusid positiivselt 4. detsembril 2023 jõustunud tariifimuudatused. Bilansienergia tulud vähenesid 32,7% või 7,2 miljonit eurot.
Võrreldes 2022. aastaga on energiahinnad mõnevõrra stabiliseerunud ja langenud. 2024. aasta neljandas kvartalis vähenesid elektrivõrgukaod 1,7 miljonit eurot võrreldes sama perioodiga 2023. aastal. Bilansienergia kulud vähenesid samas suurusjärgus bilansienergia tuludega. Täiendavate investeeringute tõttu kasvasid amortisatsioonikulud neljandas kvartalis 1,3 miljoni euro võrra. Kokku vähenesid tegevuskulud 20,4%, moodustades 49,7 miljonit eurot.
Intressikeskkonna muutuste tõttu langes finantstulu 0,7 miljoni euroni, samas kui finantskulud vähenesid 0,3 miljoni euro võrra, ulatudes kokku 0,5 miljoni euroni.
Neljanda kvartali puhaskasum oli 6,8 miljonit eurot. Äritegevuse rahavood olid positiivsed summas 23,1 miljonit eurot, põhivaradesse investeeriti 46,6 miljonit eurot. 28,0 miljonit eurot koguti võimsusjaotustasu ning 50,2 miljonit eurot laekus CEF rahastust. Ettevõte tasus laene summas 2,2 miljonit eurot.
Ettevõtte varade kogumaht oli 1,6 miljardit eurot, kohustuste kogumaht 1,2 miljardit eurot ning omakapital 409,7 miljonit eurot.
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
31.12.24 | 31.12.23 | ||
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 94 330 | 65 533 | |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 40 000 | 110 000 | |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 65 785 | 51 790 | |
Varud | 20 537 | 20 247 | |
Käibevara kokku | 220 652 | 247 570 | |
Investeering sidusettevõttesse | 99 | 73 | |
Pikaajalised nõuded | 1 366 | 3 610 | |
Materiaalne ja immateriaalne põhivara | 1 397 105 | 1 216 513 | |
Põhivara kokku | 1 398 570 | 1 220 196 | |
VARAD KOKKU | 1 619 222 | 1 467 766 | |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 11 124 | 11 323 | |
Lühiajalised muud kohustised | 103 616 | 93 613 | |
Lühiajalised kohustised kokku | 114 740 | 104 936 | |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 55 637 | 66 186 | |
Muud pikaajalised kohustised | 1 251 | 1 705 | |
Tulevaste perioodide tulud | 1 037 896 | 880 900 | |
Pikaajalised kohustised kokku | 1 094 784 | 948 791 | |
Kohustised kokku | 1 209 524 | 1 053 727 | |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 229 890 | 229 890 | |
Kohustuslik reservkapital | 20 123 | 18 721 | |
Jaotamata omakapital | 159 685 | 165 428 | |
Omakapital kokku | 409 698 | 414 039 | |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 619 222 | 1 467 766 |
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
IV Kvartal | IV Kvartal | Jaanuar-september | Jaanuar-september | |
2024 | 2023 | 2024 | 2023 | |
Müügitulu | 53 018 | 69 403 | 214 281 | 244 748 |
Muud äritulud | 3 208 | 3 232 | 5 516 | 10 053 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 27 981 | 39 681 | 121 953 | 149 907 |
Mitmesugused tegevuskulud | 2 704 | 2 462 | 9 986 | 7 792 |
Tööjõukulud | 4 663 | 4 616 | 16 931 | 15 050 |
Põhivara kulum | 14 276 | 15 657 | 53 113 | 53 445 |
Muud ärikulud | 64 | 23 | 160 | 259 |
ÄRIKASUM | 6 538 | 10 196 | 17 654 | 28 348 |
Finantstulud | 719 | 2 184 | 4 564 | 5 444 |
Finantskulud | 456 | 725 | 2 242 | 3 415 |
MAKSUEELNE KASUM | 6 801 | 11 655 | 19 976 | 30 377 |
Tulumaks | 0 | 0 | 4 317 | 2 340 |
PUHASKASUM | 6 801 | 11 655 | 15 659 | 28 037 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
IV Kvartal | IV Kvartal | Jaanuar-Detsember | Jaanuar-Detsember | ||
2024 | 2023 | 2024 | 2023 | ||
Rahavood äritegevusest | |||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 6 801 | 11 655 | 19 975 | 30 377 | |
Korrigeerimised | |||||
Kulum | 14 276 | 15 657 | 53 113 | 53 445 | |
Kokku käibevarade netomuutus | -6 103 | 4 309 | -2 395 | 23 833 | |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | 8 692 | 1 650 | 10 165 | 1 100 | |
Tasutud intressid | -811 | -943 | -3 586 | -4 312 | |
Tulumaks dividendidelt | 0 | 0 | -4 317 | -2 340 | |
Muud korrigeerimised | 209 | -405 | -6 633 | 54 353 | |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | 23 064 | 31 923 | 66 322 | 156 456 | |
Rahavood investeerimistegevusest | |||||
Tasutud põhivara soetamisel | -46 640 | -61 432 | -240 842 | -167 875 | |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | -20 000 | -20 000 | 70 000 | -60 000 | |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | 50 181 | 0 | 83 026 | 38 254 | |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 28 042 | 18 478 | 80 825 | 118 420 | |
Laekunud põhivara müügist | 28 | 7 | 31 | 134 | |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | 11 611 | -62 947 | -6 960 | -71 067 | |
Rahavood finantseerimistegevusest | |||||
Lunastatud võlakirjad | 0 | 0 | 0 | -225 000 | |
Tagasimakstud pangalaenud | -2 166 | -2 642 | -10 558 | -10 558 | |
Tasutud kapitalirendimaksed | 0 | -18 | -7 | -84 | |
Tasutud dividende | 0 | 0 | -20 000 | -13 500 | |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -2 166 | -2 660 | -30 565 | -249 143 | |
| |||||
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 61 002 | 98 273 | 65 533 | 229 287 | |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 94 330 | 65 533 | 94 330 | 65 533 | |
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | 33 328 | -32 740 | 28 797 | -163 754 |
III kvartal 2024 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
2024. aasta kolmandas kvartalis vähenes Eleringi müügitulu 17,5% ehk 9,6 miljonit eurot ulatudes 45,4 miljoni euroni. Langus tulenes suuresti ITC (Inter-Transmission System Operator Compensation) tulude muutusest. Erinevalt 2023. aastast, mil Elering sai kolmandas kvartalis ITC tulu 18,2 miljonit eurot, oli Elering 2024. aastal netomaksja, mil omakorda on oluline mõju ettevõtte müügituludele.
Elektrivõrgu müügitulu kasvas 39,5% (5,5 miljonit eurot), ulatudes 19,4 miljoni euroni. Samuti kasvasid gaasivõrgu tulud 102,9% (1,5 miljonit eurot), ulatudes 2,9 miljoni euroni.
Võrgutasude kasv oli tingitud tasude muutustest. 2023. aasta detsembris kehtima hakanud gaasivõrgu tasude muutus oli vajalik, et katta gaasivaldkonnaga seonduvaid kulusid. Elektrisektoris võeti kasutusele kaks erinevat tariifipaketti, millest üks pakett sisaldab vaid püsitasu ja teine sisaldab lisaks ülekandetasule püsitasukomponenti. Üleminek uuele tariifistrukuurile tõi esimeses kvartalis müügitulu languse, kuna osa kliente tegid paketivalikud, millega esialgsetes tariifiarvutustes ei olnud arvestatud. Uuendatud tasud, mis võtsid klientide valikud arvesse, jõustusid alates 2024. aasta maist, millest johtuvalt mõju kolmanda kvartali tulemustele oli väiksem.
Kui 2023. aasta alguses olid energiahinnad jätkuvalt kõrged, siis energiahindade hilisem stabiliseerumine kajastus ka Eleringi võrgukadude kuludes, mis 2024. aasta kolmandas kvartalis olid võrreldes 2023. aastaga 0,6 euro võrra madalamad. Bilansienergiaga seotud kulud vähenesid koos vastavate tuludega.
Eleringi kolmanda kvartali tegevuskulud vähenesid 22,5%, ulatudes 48,4 miljoni euroni. Kolmanda kvartali maksueelne kahjum vähenes 65,0% 1,7 miljoni euroni.
Rahavood äritegevusest olid 0,5 miljonit eurot. Ettevõte investeeris põhivarasse 75,1 miljonit eurot ja sai 19,3 miljonit eurot võimsusjaotustulu. Laene maksti tagasi 3,1 miljonit eurot laene. Kvartali lõpuks oli ettevõtte varade maht 1,5 miljardit eurot, kohustused ulatusid 1,1 miljardi euroni ja omakapital 402,9 miljoni euroni.
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
30.09.24 | 30.09.23 | 31.12.23 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 61 002 | 98 273 | 65 533 |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 20 000 | 90 000 | 110 000 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 49 377 | 58 233 | 51 790 |
Varud | 20 121 | 21 639 | 20 247 |
Käibevara kokku | 150 500 | 268 145 | 247 570 |
Investeering sidusettevõttesse | 173 | 183 | 73 |
Pikaajalised nõuded | 1 366 | 0 | 3 610 |
Materiaalne ja immateriaalne põhivara | 1 362 619 | 1 163 853 | 1 216 513 |
Põhivara kokku | 1 364 158 | 1 164 036 | 1 220 196 |
VARAD KOKKU | 1 514 658 | 1 432 181 | 1 467 766 |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 11 175 | 11 334 | 11 323 |
Lühiajalised muud kohustised | 82 444 | 101 692 | 93 613 |
Lühiajalised kohustised kokku | 93 619 | 113 026 | 104 936 |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 57 801 | 68 826 | 66 186 |
Muud pikaajalised kohustised | 1 252 | 1 705 | 1 705 |
Tulevaste perioodide tulud | 959 089 | 846 240 | 880 900 |
Pikaajalised kohustised kokku | 1 018 142 | 916 771 | 948 791 |
Kohustised kokku | 1 111 761 | 1 029 797 | 1 053 727 |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 229 890 | 229 890 | 229 890 |
Kohustuslik reservkapital | 20 123 | 18 721 | 18 721 |
Jaotamata omakapital | 152 884 | 153 773 | 165 428 |
Omakapital kokku | 402 897 | 402 384 | 414 039 |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 514 658 | 1 432 181 | 1 467 766 |
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
III Kvartal | III Kvartal | Jaanuar-september | Jaanuar-september | Aasta | |
2024 | 2023 | 2024 | 2023 | 2023 | |
Müügitulu | 45 423 | 55 038 | 161 263 | 175 344 | 244 748 |
Muud äritulud | 200 | 2 434 | 2 308 | 6 822 | 10 053 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 28 691 | 44 981 | 93 972 | 110 226 | 149 907 |
Mitmesugused tegevuskulud | 2 807 | 2 074 | 7 282 | 5 330 | 7 792 |
Tööjõukulud | 3 826 | 3 115 | 12 268 | 10 434 | 15 050 |
Põhivara kulum | 13 102 | 12 373 | 38 837 | 37 788 | 53 445 |
Muud ärikulud | 18 | 35 | 96 | 236 | 259 |
ÄRIKASUM | -2 821 | -5 106 | 11 116 | 18 152 | 28 348 |
Finantstulud | 1 545 | 930 | 3 845 | 3 260 | 5 444 |
Finantskulud | 451 | 755 | 1 786 | 2 690 | 3 415 |
MAKSUEELNE KASUM | -1 727 | -4 931 | 13 175 | 18 722 | 30 377 |
Tulumaks | 0 | 0 | 4 317 | 2 340 | 2 340 |
PUHASKASUM | -1 727 | -4 931 | 8 858 | 16 382 | 28 037 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
III Kvartal | III Kvartal | Jaanuar-september | Jaanuar-september | Aasta | |
2024 | 2023 | 2024 | 2023 | 2023 | |
Rahavood äritegevusest | |||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | -1 727 | -4 932 | 13 174 | 18 722 | 30 377 |
Korrigeerimised | |||||
Kulum | 13 102 | 12 373 | 38 837 | 37 788 | 53 445 |
Kokku käibevarade netomuutus | 7 372 | -2 835 | 1 464 | 16 741 | 24 659 |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | -17 287 | 1 776 | 4 323 | 2 537 | 59 951 |
Tasutud intressid | -1 478 | -868 | -5 253 | -868 | -4 570 |
Tulumaks dividendidelt | -4 317 | -2 340 | -4 317 | -2 340 | -2 340 |
Muud korrigeerimised | 3 786 | 8 436 | -5 782 | 50 689 | -5 504 |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | -549 | 11 610 | 42 446 | 123 269 | 156 018 |
Rahavood investeerimistegevusest | |||||
Tasutud põhivara soetamisel | -75 113 | -44 518 | -194 203 | -106 395 | -167 826 |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 6 592 | -50 000 | 32 837 | -36 655 | 38 644 |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | 60 000 | 25 162 | 90 000 | 35 162 | -60 000 |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 19 315 | 46 865 | 52 784 | 99 941 | 118 418 |
Laekunud põhivara müügist | 4 | 0 | 4 | 127 | 134 |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | 10 798 | -22 491 | -18 578 | -7 820 | -70 630 |
Rahavood finantseerimistegevusest | |||||
Lunastatud võlakirjad | 0 | 0 | 0 | -225 000 | -225 000 |
Tagasimakstud pangalaenud | -3 113 | -2 637 | -8 392 | -7 916 | -10 558 |
Tasutud kapitalirendimaksed | 0 | -15 | -7 | -47 | -84 |
Tasutud dividende | -20 000 | 0 | -20 000 | -13 500 | -13 500 |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -23 113 | -2 652 | -28 399 | -246 463 | -249 142 |
| |||||
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 73 866 | 111 806 | 65 533 | 229 287 | 229 287 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 61 002 | 98 273 | 61 002 | 98 273 | 65 533 |
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | -12 864 | -13 533 | -4 531 | -131 014 | -163 754 |
II kvartal 2024 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
2024. aasta teises kvartalis vähenes Eleringi müügitulu 13,5% ehk 7,2 miljonit eurot ulatudes 46,0 miljoni euroni. Langus tulenes suuresti seoses ITC (Inter-Transmission System Operator Compensation) tuludega. Erinevalt 2023. aastast, mil Elering sai teises kvartalis ITC tulu 16 miljonit eurot, oli Elering 2024. aastal netomaksja, mil oli oluline mõju müügituludele.
Eleringi teise kvartali elektrivõrgu müügitulu kasvas 51,1% (6,3 miljonit eurot), ulatudes 18,6 miljoni euroni, samuti kasvasid gaasivõrgu tulud 134,2% (2,8 miljonit eurot), ulatudes 4,8 miljoni euroni.
Võrgutasude kasv oli tingitud tasude muutustest. 2023. aasta detsembris kehtima hakanud gaasivõrgu tasude muutus oli vajalik, et katta gaasivaldkonnaga seonduvaid kulusid. Elektrisektoris võeti kasutusele kaks erinevat tariifipaketti, millest üks pakett on vaid püsitasu ja teine sisaldab lisaks ülekandetasule püsitasukomponenti. Üleminek uuele tariifistruktuurile tõi esimeses kvartalis müügitulu languse, kuna osa kliente tegid paketivalikud, millega esialgsetes tariifiarvutustes ei olnud arvestatud. Uuendatud tasud, mis võtsid klientide valikud arvesse, jõustusid alates 2024. aasta maist, millest johtuvalt mõju teise kvartali tulemustele oli väiksem.
Kui 2023. aasta alguses olid energiahinnad jätkuvalt kõrged, siis energiahindade stabiliseerumine kajastus ka Eleringi võrgukadude kuludes, mis 2024. aasta teises kvartalis olid võrreldes 2023. aastaga 2,0 euro võrra madalamad. Bilansienergiaga seotud kulud kasvasid vastavalt tuludele.
Eleringi teise kvartali tegevuskulud kasvasid 4,9%, ulatudes 47,1 miljoni euroni. Kulude kasv oli seotud ka täiendavate investeeringutega kaasneva suuremate amortisatsioonikuludega 0,4 miljoni euro võrra. Teise kvartali maksueelne kasum vähenes 90,6% 1,1 miljoni euroni.
Rahavood äritegevusest olid 4,7 miljonit eurot. Ettevõte investeeris põhivarasse 68,2 miljonit eurot ja sai 19,6 miljonit eurot ülekoormustasu. Laene maksti tagasi 2,2 miljonit eurot laene. Kvartali lõpuks oli ettevõtte varade maht 1,5 miljardit eurot, kohustused ulatusid 1,1 miljardi euroni ja omakapital 404,6 miljoni euroni.
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
30.06.24 | 30.06.23 | 31.12.23 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 73 866 | 111 806 | 65 533 |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 80 000 | 40 000 | 110 000 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 56 643 | 54 059 | 51 790 |
Varud | 20 227 | 21 986 | 20 247 |
Käibevara kokku | 230 736 | 227 851 | 247 570 |
Investeering sidusettevõttesse | 170 | 133 | 73 |
Pikaajalised nõuded | 1 366 | 0 | 3 610 |
Materiaalne ja immateriaalne põhivara | 1 309 273 | 1 128 686 | 1 216 513 |
Põhivara kokku | 1 310 809 | 1 128 819 | 1 220 196 |
VARAD KOKKU | 1 541 545 | 1 356 670 | 1 467 766 |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 11 241 | 10 605 | 11 323 |
Lühiajalised muud kohustised | 133 161 | 82 783 | 93 613 |
Lühiajalised kohustised kokku | 144 402 | 93 388 | 104 936 |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 60 912 | 71 473 | 66 186 |
Muud pikaajalised kohustised | 1 819 | 9 078 | 1 705 |
Tulevaste perioodide tulud | 929 788 | 775 414 | 880 900 |
Pikaajalised kohustised kokku | 992 519 | 855 965 | 948 791 |
Kohustised kokku | 1 136 921 | 949 353 | 1 053 727 |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 229 890 | 229 890 | 229 890 |
Kohustuslik reservkapital | 20 123 | 18 721 | 18 721 |
Jaotamata omakapital | 154 611 | 158 706 | 165 428 |
Omakapital kokku | 404 624 | 407 317 | 414 039 |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 541 545 | 1 356 670 | 1 467 766 |
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
II Kvartal | II Kvartal |
| Aasta | ||
2024 | 2023 | 2024 | 2023 | 2023 | |
Müügitulu | 45 998 | 53 197 | 115 840 | 120 307 | 244 748 |
Muud äritulud | 1 256 | 2 363 | 2 107 | 4 388 | 10 053 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 27 827 | 27 178 | 65 281 | 65 245 | 149 907 |
Mitmesugused tegevuskulud | 2 625 | 1 920 | 4 475 | 3 256 | 7 792 |
Tööjõukulud | 3 986 | 3 583 | 8 442 | 7 319 | 15 050 |
Põhivara kulum | 12 647 | 12 213 | 25 735 | 25 415 | 53 445 |
Muud ärikulud | 45 | 50 | 79 | 200 | 259 |
ÄRIKASUM | 124 | 10 616 | 13 935 | 23 260 | 28 348 |
Finantstulud | 1 641 | 1 729 | 2 300 | 2 330 | 5 444 |
Finantskulud | 688 | 878 | 1 335 | 1 935 | 3 415 |
MAKSUEELNE KASUM | 1 077 | 11 467 | 14 900 | 23 655 | 30 377 |
Tulumaks | 4 317 | 2 340 | 4 317 | 2 340 | 2 340 |
PUHASKASUM | -3 240 | 9 127 | 10 583 | 21 315 | 28 037 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
II Kvartal | II Kvartal | I poolaasta | I poolaasta | Aasta | |
2024 | 2023 | 2024 | 2023 | 2023 | |
Rahavood äritegevusest | |||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 1 078 | 11 465 | 14 901 | 23 654 | 30 377 |
Korrigeerimised | |||||
Kulum | 12 647 | 12 213 | 25 735 | 25 415 | 53 445 |
Kokku käibevarade netomuutus | -15 226 | -509 | -5 908 | 19 576 | 24 659 |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | 20 172 | 6 416 | 21 610 | 761 | 59 951 |
Tasutud intressid | 918 | 379 | 0 | 0 | -4 570 |
Tulumaks dividendidelt | 0 | 0 | 0 | 0 | -2 340 |
Muud korrigeerimised | -14 850 | 39 501 | -13 343 | 42 253 | -5 504 |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | 4 739 | 69 465 | 42 995 | 111 659 | 156 018 |
Rahavood investeerimistegevusest | |||||
Tasutud põhivara soetamisel | -68 154 | -34 869 | -119 090 | -61 877 | -167 826 |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 26 245 | 13 345 | 26 245 | 13 345 | 38 644 |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | 40 000 | -25 000 | 30 000 | 10 000 | -60 000 |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 19 603 | 29 625 | 33 469 | 53 076 | 118 418 |
Laekunud põhivara müügist | 0 | 93 | 0 | 127 | 134 |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | 17 694 | -16 806 | -29 376 | 14 671 | -70 630 |
Rahavood finantseerimistegevusest | |||||
Lunastatud võlakirjad | 0 | -225 000 | 0 | -225 000 | -225 000 |
Tagasimakstud pangalaenud | -2 166 | -2 642 | -5 279 | -5 279 | -10 558 |
Tasutud kapitalirendimaksed | 0 | -16 | -7 | -32 | -84 |
Tasutud dividende | 0 | -13 500 | 0 | -13 500 | -13 500 |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -2 166 | -241 158 | -5 286 | -243 811 | -249 142 |
| |||||
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 53 599 | 300 305 | 65 533 | 229 287 | 229 287 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 73 866 | 111 806 | 73 866 | 111 806 | 65 533 |
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | 20 267 | -188 499 | 8 333 | -117 481 | -163 754 |
I kvartal 2024 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
Eleringi 2024. aasta esimese kvartali kogutulud kasvasid 2,3%, ulatudes 70,7 miljoni euroni. Elektri ülekandetulud vähenesid 30,3% ehk 9,9 miljoni euro võrra 22,8 miljoni euroni, gaasi ülekandetulud kasvasid 174,0% ehk 7,6 miljonit eurot 12,0 miljoni euroni. Mõlemad muudatused olid seotud muutustega ülekande tariifides. 2023. aasta detsembris jõustusid uued gaasivõrgu tasud. Elektrisektoris võeti kasutusele kaks erinevat tariifipaketti, millest üks pakett on vaid püsitasu ja teine sisaldab lisaks ülekandetasule püsitasukomponenti. Üleminekuperioodil oli langus ootuspärane, kuna hindade arvutamisel lähtuti klientide teadaolevast paketivalikust, samas kui osa kliente otsustas valida püsitasu paketi kohtades, mida tariifide määramisel ei arvestatud. Tariifide ümberarvestus tehti 2023. aasta detsembris ja uued tariifid, mis põhinevad klientide tegelikul paketivalikul, hakkavad kehtima 2024. aasta mai algusest. Muutused energiasektoris rõhutavad veelgi enam Eleringi peamist ülesannet tagada varustuskindlus, mis omakorda peab peegelduma ka tasudes, ehk suureneb püsikomponendi olulisus tasudes.
Kui 2023. aasta alguses olid energiahinnad jätkuvalt kõrged, siis energiahindade stabiliseerumine kajastus ka Eleringi võrgukadude kuludes, mis 2024. aasta esieses kvartalis olid 34,5% ehk 4,1 euro võrra madalamad kui samal ajal 2023. aastal Täiendavate investeeringute tulemusena kasvasid amortisatsioonikulud 2024. aasta esimeses kvartalis 0,1 miljoni euro võrra. Bilansienergiaga seotud kulud kasvasid vastavalt tuludele. Kokku kasvasid tegevuskulud 1,3%, ulatudes 56,9 miljoni euroni.
Kokku kasvas 2024. aasta esimeses kvartali puhaskasum 13,4%, ulatudes 13,8 miljoni euroni.
Äritegevuse rahavood olid 38,3 miljonit eurot, põhivarasse investeeriti 50,9 miljonit eurot, ülekoormustulu laekus 13,9 miljonit eurot. Ettevõte tagastas laene 3,1 miljoni eurot.
Ettevõtte varade kogumaht oli 1,5 miljardit eurot. Kohustused kokku moodustasid 1,1 miljardit eurot ja omakapital ulatus 427,9 miljoni euroni
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
31.03.24 | 31.03.23 | 31.12.23 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 53 599 | 300 305 | 65 533 |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 120 000 | 15 000 | 110 000 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 41 734 | 53 101 | 51 790 |
Varud | 20 068 | 22 492 | 20 247 |
Käibevara kokku | 235 401 | 390 898 | 247 570 |
Investeering sidusettevõttesse | 109 | 86 | 73 |
Pikaajalised nõuded | 1 366 | 0 | 3 610 |
Materiaalne ja immateriaalne põhivara | 1 249 498 | 1 096 928 | 1 216 513 |
Põhivara kokku | 1 250 973 | 1 097 014 | 1 220 196 |
VARAD KOKKU | 1 486 374 | 1 487 912 | 1 467 766 |
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
I Kvartal | I Kvartal | Aasta | |
2024 | 2023 | 2023 | |
Müügitulu | 69 842 | 67 110 | 244 748 |
Muud äritulud | 851 | 2 025 | 10 053 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 37 454 | 38 067 | 149 907 |
Mitmesugused tegevuskulud | 1 850 | 1 336 | 7 792 |
Tööjõukulud | 4 456 | 3 736 | 15 050 |
Põhivara kulum | 13 088 | 13 202 | 53 445 |
Muud ärikulud | 34 | 150 | 259 |
ÄRIKASUM | 13 811 | 12 644 | 28 348 |
Finantstulud | 659 | 601 | 5 444 |
Finantskulud | 647 | 1 057 | 3 415 |
MAKSUEELNE KASUM | 13 823 | 12 188 | 30 377 |
Tulumaks | 0 | 0 | 2 340 |
PUHASKASUM | 13 823 | 12 188 | 28 037 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
| Aasta | ||||
2024 | 2023 | 2023 | |||
Rahavood äritegevusest | |||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 13823 | 12189 | 30 377 | ||
Korrigeerimised | |||||
Kulum | 13 088 | 13 202 | 53 445 | ||
Kokku käibevarade netomuutus | 9 318 | 20 085 | 24 659 | ||
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | 1 438 | -5 655 | 59 951 | ||
Tasutud intressid | -918 | -379 | -4 570 | ||
Tulumaks dividendidelt | 0 | 0 | -2 340 | ||
Muud korrigeerimised | 1 507 | 2 752 | -5 504 | ||
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | 38 256 | 42 194 | 156 018 | ||
Rahavood investeerimistegevusest | |||||
Tasutud põhivara soetamisel | -50 936 | -27 008 | -167 826 | ||
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 0 | 0 | 38 644 | ||
Rahavood investeerimistegevusest | |||||
Tasutud põhivara soetamisel | -50 936 | -27 008 | -167 826 | ||
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 0 | 0 | 38 644 | ||
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | -10 000 | 35 000 | -60 000 | ||
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 13 866 | 23 451 | 118 418 | ||
Laekunud põhivara müügist | 0 | 34 | 134 | ||
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -47 070 | 31 477 | -70 630 | ||
Rahavood finantseerimistegevusest | |||||
Lunastatud võlakirjad | 0 | 0 | -225 000 | ||
Tagasimakstud pangalaenud | -3 113 | -2 637 | -10 558 | ||
Tasutud kapitalirendimaksed | -7 | -16 | -84 | ||
Tasutud dividende | 0 | 0 | -13 500 | ||
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -3 120 | -2 653 | -24 142 | ||
| |||||
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 65 533 | 229 287 | 229 287 | ||
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 53 599 | 300 305 | 65 533 | ||
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | -11 934 | 71 018 | -163 754 |
Kvartaliaruanded 2023
IV kvartal 2023 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
Eleringi 2023. aasta 4. kvartali tulud vähenesid 49,2%, ulatudes 72,6 miljoni euroni. Suurem osa langusest oli seotud madalamate energiahindadega ja sellega seotud kompensatsiooniga võimsusjaotuslaekumiste arvelt. Märkimisväärselt vähenesid ka bilansienergia tulud, vastavad tulud langesid 54,7% ehk 28,7 miljonit eurot. Võrreldes 2022. aasta IV kvartaliga kasvasid elektri ülekandemahud 5,3% ja gaasi ülekandemahud 29,9%. Elektri ülekandetulud kasvasid 2,2% ehk 0,7 miljonit eurot 31,5 miljoni euroni, gaasi ülekande tulud kasvasid 84,5% ehk 3,0 miljonit eurot nii mahtude kasvu kui ka 4. detsembrist 2023 kehtima hakanud uute tariifide tõttu.
2022. aastal olid energiahinnad ajalooliselt kõrged. 2023. aasta IV kvartalis olid elektrihinnad madalamad ja selle tulemusena olid 2023. aasta võrgukaod 64,9% ehk 18,8 miljonit eurot väiksemad kui 2022. aasta võrdlusperioodil. Täiendavate investeeringute tulemusena kasvasid amortisatsioonikulud 2023. aasta IV kvartalis 2,7 miljoni euro võrra. Bilansienergiaga seotud kulud vähenesid sarnaselt vastavate tuludega. Kokku vähenesid tegevuskulud 13,9%, ulatudes 61,7 miljoni euroni.
Intressikeskkonna muutuste tulemusena kasvasid finantstulud 2,2 miljoni euroni ja finantskulud vähenesid 0,2 miljoni euro võrra, ulatudes 0,7 miljonit euroni.
Kokku oli IV kvartali puhaskasum 11,7 miljonit eurot.
Äritegevuse rahavood olid positiivsed 32,9 miljonit eurot, põhivarasse investeeriti 61,4 miljonit eurot, ülekoormustulu laekus 18,5 miljonit eurot. Ettevõte maksis laene tagasi 2,6 miljoni euro eest.
Ettevõtte varade kogumaht oli 1,5 miljardit eurot.
Kohustuste kogusumma oli 1,1 miljardit eurot ja omakapital 414,0 miljonit eurot.
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Finantsseisundi aruanne
31.12.23 | 31.12.22 | ||
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 65 533 | 229 287 | |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 110 000 | 50 000 | |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 51 790 | 73 280 | |
Varud | 20 247 | 22 398 | |
Käibevara kokku | 247 570 | 374 965 | |
Investeering sidusettevõttesse | 73 | 53 | |
Pikaajalised nõuded | 3 610 | 0 | |
Materiaalne ja immateriaalne põhivara | 1 216 513 | 1 085 925 | |
Põhivara kokku | 1 220 196 | 1 085 978 | |
VARAD KOKKU | 1 467 766 | 1 460 943 | |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 11 323 | 237 265 | |
Lühiajalised muud kohustised | 93 613 | 70 906 | |
Lühiajalised kohustised kokku | 104 936 | 308 171 | |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 66 186 | 76 759 | |
Tulevaste perioodide tulud | 882 604 | 676 511 | |
Pikaajalised kohustised kokku | 948 790 | 753 270 | |
Kohustised kokku | 1 053 726 | 1 061 441 | |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 229 890 | 229 890 | |
Kohustuslik reservkapital | 18 721 | 17 850 | |
Jaotamata omakapital | 165 429 | 151 762 | |
Omakapital kokku | 414 040 | 399 502 | |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 467 766 | 1 460 943 |
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
IV Kvartal | IV Kvartal | Jaanuar-detsember | Jaanuar-detsember | |
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | |
Müügitulu | 69 403 | 138 056 | 244 748 | 386 975 |
Muud äritulud | 3 232 | 5 548 | 10 053 | 11 146 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 39 681 | 87 357 | 149 907 | 309 692 |
Mitmesugused tegevuskulud | 2 462 | 1 749 | 7 791 | 7 528 |
Tööjõukulud | 4 616 | 3 832 | 15 050 | 13 304 |
Põhivara kulum | 15 657 | 12 215 | 53 445 | 47 675 |
Muud ärikulud | 23 | 32 | 260 | 60 |
ÄRIKASUM | 10 196 | 38 418 | 28 348 | 19 861 |
Finantstulud | 2 184 | 35 | 5 444 | 197 |
Finantskulud | 725 | 878 | 3 415 | 2 644 |
MAKSUEELNE KASUM | 11 656 | 37 575 | 30 378 | 17 414 |
Tulumaks | 0 | 0 | 2 340 | 0 |
PUHASKASUM | 11 655 | 37 575 | 28 037 | 17 414 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
IV Kvartal | IV Kvartal | Jaanuar-detsember | Jaanuar-detsember | ||
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | ||
Rahavood äritegevusest | |||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 11 655 | 37 574 | 30 378 | 17 414 | |
Korrigeerimised | |||||
Kulum | 15 657 | 12 215 | 53 445 | 47 675 | |
Kokku käibevarade netomuutus | 4 309 | -12 633 | 21 050 | -18 740 | |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | 1 650 | 19 060 | 4 186 | 14 775 | |
Tasutud intressid | -868 | -57 | -4 570 | -2 056 | |
Tulumaks dividendidelt | 0 | 0 | -2 340 | -1 628 | |
Muud korrigeerimised | 464 | -5 545 | 53 987 | 17 645 | |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | 32 867 | 50 614 | 156 136 | 75 085 | |
Rahavood investeerimistegevusest | |||||
Tasutud põhivara soetamisel | -61 432 | -36 789 | -167 827 | -117 753 | |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 0 | 19 753 | 38 507 | 60 838 | |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | -20 000 | 32 000 | -60 000 | -8 000 | |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 18 478 | 19 940 | 118 419 | 167 009 | |
Investeeringud sidusettevõttesse | 0 | 0 | 0 | -45 | |
Laekunud põhivara müügist | 7 | 84 | 134 | 114 | |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -62 947 | 34 988 | -70 767 | 102 163 | |
Rahavood finantseerimistegevusest | |||||
Lunastatud võlakirjad | 0 | 0 | -225 000 | 0 | |
Tagasimakstud pangalaenud | -2 642 | -2 642 | -10 558 | -10 558 | |
Tasutud kapitalirendimaksed | -18 | -46 | -65 | -71 | |
Tasutud dividende | 0 | 0 | -13 500 | 0 | |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -2 660 | -2 688 | -249 123 | -10 629 | |
| |||||
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 98 273 | 146 373 | 229 287 | 62 668 | |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 65 533 | 229 287 | 65 533 | 229 287 |
III kvartal 2023 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
Eleringi 2023. aasta kolmanda kvartali kogutulud vähenesid 50,2%, ulatudes 57,5 miljoni euroni. Suurem osa langusest oli seotud bilansienergia tuludega, mis vähenesid 45,3 miljoni euro võrra.
Võrreldes 2022. aasta III kvartaliga vähenesid elektri ülekandemahud 6,5% ja gaasi ülekandemahud 9,2%. Elektri ülekandetulud kasvasid 4,2% ehk 0,6 miljonit eurot ulatudes 13,9 miljoni euroni, gaasi ülekandetulud vähenesid 9,2% ehk 0,2 miljonit eurot.
Kui 2022. aastal olid energiahinnad ajalooliste tasemetega võrreldes kõrged, siis 2023. aasta kolmandas kvartalis olid elektrihinnad madalamad ja selle tulemusena oli võrgukadude kulu 2023. aastal 74,0% ehk 22,8 miljoni euro võrra väiksem kui 2022. aasta võrdlusperioodil.
Täiendavate investeeringute tulemusena suurenesid amortisatsioonikulud 2023. aasta teises kvartalis 0,7 miljoni euro võrra. Bilansienergiaga seotud kulud vähenesid kooskõlas vastavate tuludega. Kokku vähenesid tegevuskulud 13,0%, ulatudes 62,6 miljoni euroni.
Muutused intressikeskkonnas suurenesid finantstulusid, mis olid 2023. aasta kolmandas kvartalis 0,9 miljonit eurot. Intresside kasv suurendas finantskulusid 0,1 miljoni euro võrra 0,8 miljoni euroni.
Kokku kujunes kolmanda kvartali puhaskahjumiks 4,9 miljonit eurot.
Äritegevuse rahavoog oli positiivne 11,6 miljoni euro ulatuses, põhivarasse investeeriti 44,5 miljonit eurot, ülekoormustasusid laekus 46,9 miljonit eurot. Ettevõte maksis laene ja võlakirju tagasi 2,6 miljoni euro eest.
Ettevõtte varade kogumaht oli 1,4 miljardit eurot. Kohustuste kogusumma oli 1,0 miljardit eurot ja omakapital 402,4 miljonit eurot.
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
30.09.23 | 30.09.22 | 31.12.22 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 98 273 | 146 373 | 229 287 |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 90 000 | 82 000 | 50 000 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 58 235 | 64 783 | 73 280 |
Varud | 21 637 | 22 736 | 22 398 |
Käibevara kokku | 268 145 | 315 892 | 374 965 |
Investeeringud sidusettevõttesse | 184 | 168 | 53 |
Põhivara | 1 163 852 | 1 063 200 | 1 085 925 |
VARAD KOKKU | 1 432 181 | 1 379 260 | 1 460 943 |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 10 583 | 10 623 | 237 265 |
Lühiajalised muud kohustised | 102 443 | 75 092 | 70 906 |
Lühiajalised kohustised kokku | 113 026 | 85 715 | 308 171 |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 68 826 | 304 304 | 76 759 |
Tulevaste perioodide tulud | 847 945 | 627 313 | 676 511 |
Pikaajalised kohustised kokku | 916 771 | 931 617 | 753 270 |
Kohustised kokku | 1 029 797 | 1 017 332 | 1 061 441 |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 229 890 | 229 890 | 229 890 |
Kohustuslik reservkapital | 18 721 | 17 850 | 151 762 |
Jaotamata omakapital | 153 773 | 114 188 | 151 762 |
Omakapital kokku | 402 384 | 361 928 | 399 502 |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 432 181 | 1 379 260 | 1 460 943 |
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
III Kvartal | III Kvartal | Jaanuar-september | Jaanuar-september | Aasta | |
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | 2022 | |
Müügitulu | 55 038 | 113 557 | 175 345 | 248 919 | 386 975 |
Muud äritulud | 2 434 | 1 884 | 6 822 | 5 778 | 7 589 |
Tööjõukulud | 3 115 | 2 827 | 10 434 | 9 472 | 13 304 |
Põhivara kulum | 12 373 | 11 687 | 37 788 | 35 460 | 47 675 |
Muud ärikulud | 36 | 10 | 238 | 28 | 62 |
ÄRIKASUM | -5 107 | -9 466 | 18 152 | -18 556 | 19 861 |
Finantstulud | 930 | 112 | 3 260 | 162 | 197 |
Finantskulud | 755 | 619 | 2 690 | 1 767 | 2 644 |
MAKSUEELNE KASUM | -4 932 | -9 973 | 18 722 | -20 161 | 17 414 |
Tulumaks | 0 | 0 | 2 340 | 0 | 0 |
PUHASKASUM | -4 932 | -9 973 | 16 382 | -20 161 | 17 414 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
III Kvartal | III Kvartal | Jaanuar-september | Jaanuar-september | Aasta | |
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | 2022 | |
Rahavood äritegevusest | |||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | -4 932 | -9 973 | 18 723 | -20 160 | 17 414 |
Korrigeerimised | |||||
Kulum | 12 373 | 11 687 | 37 788 | 35 460 | 47 675 |
Kokku käibevarade netomuutus | -2 835 | -15 369 | 16 741 | -6 107 | -18 740 |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | 1 776 | -12 122 | 2 536 | -4 285 | 14 775 |
Tasutud intressid | -815 | 165 | -3 702 | -1 999 | -2 056 |
Tulumaks dividendidelt | -2 340 | 0 | -2 340 | -1 628 | -1 628 |
Muud korrigeerimised | 8 383 | -14 341 | 53 523 | -10 618 | 17 645 |
RAHAVOOD ÄRITEGEVUSEST KOKKU | 11 610 | -39 953 | 123 269 | -9 337 | 75 085 |
Rahavood investeerimistegevusest | |||||
Tasutud põhivara soetamisel | -44 518 | -28 881 | -106 395 | -80 964 | -117 753 |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 25 162 | 27 503 | 38 507 | 41 085 | 60 838 |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | -50 000 | -15 000 | -40 000 | -40 000 | -8 000 |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 46 865 | 102 276 | 99 941 | 180 877 | 167 009 |
Investeeringud sidusettevõttesse | 0 | 0 | 0 | -45 | -45 |
Laekunud põhivara müügist | 0 | 3 | 127 | 30 | 114 |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -22 491 | 85 901 | -7 820 | 100 983 | 102 163 |
Rahavood finantseerimistegevusest | |||||
Lunastatud võlakirjad | 0 | 0 | -225 000 | 0 | 0 |
Tagasimakstud pangalaenud | -2 637 | -2 637 | -7 916 | -7 916 | -10 558 |
Tasutud kapitalirendimaksed | -15 | -10 | -47 | -25 | -71 |
Sissemaks aktsiakapitali | 0 | 0 | -13 500 | 0 | 0 |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -2 652 | -2 647 | -246 463 | -7 941 | -10 629 |
| |||||
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | -13 533 | 43 301 | -131 014 | 83 705 | 166 619 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 111 806 | 103 072 | 229 287 | 62 668 | 62 668 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 98 273 | 146 373 | 98 273 | 146 373 | 229 287 |
II kvartal 2023 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
2023. aasta teise kvartali kogutulud vähenesid 10,9%, ulatudes 55,6 miljoni euroni.
Suurem osa langusest oli seotud bilansienergia tuludega, mis vähenesid 20,2 miljoni euro võrra. Võrreldes 2022. aasta teise kvartaliga vähenesid elektri ülekandemahud 12,3% ja gaasi ülekandemahud 18,9%. Elektri ülekandetulud vähenesid 12,4% ehk 1,8 miljonit eurot, ulatudes 12,8 miljoni euroni, gaasi ülekandetulud vähenesid 18,9% ehk 0,5 miljonit eurot.
Kui 2022. aastal olid energiahinnad ajalooliselt kõrged, siis 2023. aasta teises kvartalis olid elektrihinnad madalamad ja selle tulemusena olid võrgukaod 2023. aastal 53,9% ehk 8,2 miljoni euro võrra väiksemad kui 2022. aasta võrdlusperioodil.
Täiendavate investeeringute tulemusena suurenesid amortisatsioonikulud 2023. aasta teises kvartalis 0,4 miljoni euro võrra. Bilansienergiaga seotud kulud vähenesid kooskõlas vastavate tuludega. Kokku vähenesid tegevuskulud 41,1%, ulatudes 44,9 miljoni euroni.
Intressikeskkonna muutustest tulenevalt kasvasid finantstulud 2023. aasta teises kvartalis 1,7 miljoni euroni. Intresside kasv suurendas finantskulusid 0,3 miljoni euro võrra 0,9 miljoni euroni.
Kokku kujunes 2. kvartali puhaskasumiks 9,1 miljonit eurot.
Äritegevuse rahavoog oli positiivne 69,5 miljoni euro ulatuses, põhivarasse investeeriti 34,9 miljonit eurot, ülekoormusest saadi tulu 29,6 miljonit eurot. Ettevõte maksis laene ja võlakirju tagasi 227,6 miljoni euro eest ning dividende 13,5 miljonit eurot.
Ettevõtte varade kogumaht oli 1,4 miljardit eurot. Kohustuste kogusumma oli 0,9 miljardit eurot ja omakapital 407,3 miljonit eurot.
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
30.06.23 | 30.06.22 | 31.12.22 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 111 806 | 103 072 | 229 287 |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 40 000 | 67 000 | 50 000 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 54 059 | 46 483 | 73 280 |
Varud | 21 986 | 17 879 | 22 398 |
Käibevara kokku | 227 851 | 234 434 | 374 965 |
Investeeringud sidusettevõttesse | 132 | 45 | 53 |
Põhivara | 1 128 686 | 1 039 559 | 1 085 925 |
Põhivara kokku | 1 128 818 | 1 039 604 | 1 085 978 |
VARAD KOKKU | 1 356 669 | 1 274 038 | 1 460 943 |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 10 605 | 10 651 | 237 265 |
Lühiajalised muud kohustised | 82 783 | 66 992 | 70 906 |
Lühiajalised kohustised kokku | 93 388 | 77 643 | 308 171 |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 71 473 | 306 907 | 76 759 |
Tulevaste perioodide tulud | 784 492 | 517 587 | 676 511 |
Pikaajalised kohustised kokku | 855 965 | 824 494 | 753 270 |
Kohustised kokku | 949 353 | 902 137 | 1 061 441 |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 229 890 | 229 890 | 229 890 |
Kohustuslik reservkapital | 18 721 | 17 850 | 17 850 |
Jaotamata omakapital | 158 705 | 124 161 | 151 762 |
Omakapital kokku | 407 316 | 371 901 | 399 502 |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 356 669 | 1 274 038 | 1 460 943 |
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
II Kvartal | II Kvartal | I poolaasta | I poolaasta | Aasta | |
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | 2022 | |
Müügitulu | 53 197 | 60 513 | 120 307 | 135 363 | 386 975 |
Muud äritulud | 2 363 | 1 865 | 4 388 | 3 714 | 11 146 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 27 178 | 59 016 | 65 244 | 114 093 | 309 630 |
Mitmesugused tegevuskulud | 1 920 | 2 264 | 3 256 | 3 637 | 7 589 |
Tööjõukulud | 3 583 | 3 246 | 7 319 | 6 645 | 13 304 |
Põhivara kulum | 12 213 | 11 821 | 25 415 | 23 773 | 47 675 |
Muud ärikulud | 51 | 8 | 201 | 17 | 62 |
ÄRIKASUM | 10 615 | -13 977 | 23 260 | -9 088 | 19 861 |
Finantstulud | 1 729 | 49 | 2 330 | 50 | 2 644 |
Finantskulud | 878 | 578 | 1 935 | 1 148 | 2 644 |
MAKSUEELNE KASUM | 11 466 | -14 506 | 23 655 | -10 186 | 17 414 |
Tulumaks | 2 340 | 0 | 2 340 | 0 | 0 |
PUHASKASUM | 9 126 | -14 506 | 21 315 | -10 186 | 17 414 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
II Kvartal | II Kvartal | I poolaasta | I poolaasta | Aasta | |
2023 | 2022 | 2023 | 2022 | 2022 | |
Rahavood äritegevusest | |||||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 11 466 | -14 506 | 23 655 | -10 187 | 17 414 |
Korrigeerimised | |||||
Kulum | 12 213 | 11 821 | 25 415 | 23 773 | 47 675 |
Kokku käibevarade netomuutus | -452 | 6 134 | 19 576 | 9 263 | -18 740 |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | 7 296 | 9 366 | 760 | 7 837 | 14 775 |
Tasutud intressid | -2 334 | -2 157 | -2 887 | -2 164 | -2 056 |
Tulumaks dividendidelt | 0 | 0 | 0 | -1 628 | -1 628 |
Muud korrigeerimised | 41 277 | 3 106 | 45 140 | 3 723 | 17 645 |
Kokku rahavood äritegevusest | 69 466 | 13 764 | 111 659 | 30 617 | 75 085 |
Rahavood investeerimistegevusest | |||||
Tasutud põhivara soetamisel | -34 869 | -35 235 | -61 877 | -52 084 | -117 753 |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 13 345 | 13 582 | 13 345 | 13 582 | 60 838 |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | -25 000 | -10 000 | 10 000 | -25 000 | -8 000 |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 29 625 | 34 774 | 53 076 | 78 601 | 167 009 |
Investeeringud sidusettevõttesse | 0 | -45 | 0 | -45 | -45 |
Laekunud põhivara müügist | 93 | 20 | 127 | 27 | 114 |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -16 806 | 3 096 | 14 671 | 15 081 | 102 163 |
Rahavood finantseerimistegevusest | |||||
Lunastatud võlakirjad | -225 000 | 0 | -225 000 | 0 | 0 |
Tagasimakstud pangalaenud | -2 642 | -2 642 | -5 279 | -5 279 | -10 558 |
Tasutud kapitalirendimaksed | -16 | -13 | -32 | -15 | -71 |
Tasutud dividende | -13 500 | 0 | -13 500 | 0 | 0 |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -241 158 | -2 655 | -243 811 | -5 294 | -10 629 |
| |||||
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | -188 499 | 14 205 | -117 481 | 40 404 | 166 619 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 300 305 | 88 867 | 229 287 | 62 668 | 62 668 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 111 806 | 103 072 | 111 806 | 103 072 | 229 287 |
I kvartal 2023 (auditeerimata)
Ülevaade
Ülevaade
2023. aasta 1. kvartali kogutulu vähenes 9,9%, ulatudes 69,1 miljoni euroni. Suurem osa langusest oli seotud bilansienergia tuludega, mis vähenesid 12,3 miljoni euro võrra. Võrreldes 2022. aasta 1. kvartaliga vähenesid elektri ülekandemahud 3,3% ja gaasi ülekandemahud 27,7%.
Seoses elektri ülekandetariifide tõusuga kasvasid elektri ülekandetulud 18,3% ehk 5,0 miljonit eurot, gaasi ülekande tulud vähenesid 27,7% ehk 1,7 miljonit eurot. Kui 2022. aastal olid energiahinnad ajalooliselt kõrgel tasemel, siis 2023. aasta 1. kvartalis olid elektrihinnad veidi madalamad, mistõttu olid 2023. aasta võrgukaod 29,6% ehk 4,9 miljonit eurot väiksemad kui 2022. aasta võrdlusperioodil.
Ulatuslike investeeringute tulemusel kasvasid amortisatsioonikulud 2023. aasta 1. kvartalis 1,3 miljonit eurot, bilansienergiaga seotud kulud vähenesid sarnaselt vastavate tuludega 34,4% ehk 12,4 miljonit eurot. Kokku vähenesid tegevuskulud 21,3%, ulatudes 56,5 miljoni euroni.
Finantskulud vähenesid 0,1 miljoni euro võrra 0,5 miljoni euroni.
Kokku oli 1. kvartali puhaskasum 12,2 miljonit eurot.
Äritegevuse rahavood olid positiivsed 42,2 miljonit eurot, põhivarasse investeeriti 27,0 miljonit eurot, ülekoormustulu laekus 23,5 miljonit eurot. Ettevõte maksis laene tagasi 2,6 miljoni euro eest.
Ettevõtte varade kogumaht oli 1,5 miljardit eurot. Kohustused kokku moodustasid 1,1 miljardit eurot ja omakapital 411,7 miljonit eurot.
Finantsseisundi aruanne
Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
31.03.23 | 31.03.22 | 31.12.22 | |
Varad | |||
Käibevara | |||
Raha ja raha ekvivalendid | 300 305 | 88 867 | 229 287 |
Lühiajalised finantsinvesteeringud | 15 000 | 57 000 | 50 000 |
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded | 53 101 | 56 964 | 73 280 |
Varud | 22 492 | 11 236 | 22 398 |
Käibevara kokku | 390 898 | 214 067 | 374 965 |
Investeeringud sidusettevõttesse | 86 | 0 | 53 |
Põhivara | 1 096 928 | 1 018 099 | 1 085 925 |
Põhivara kokku | 1 097 014 | 1 018 099 | 1 085 978 |
VARAD KOKKU | 1 487 912 | 1 232 166 | 1 460 943 |
Kohustised | |||
Lühiajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 237 952 | 12 507 | 237 265 |
Lühiajalised muud kohustised | 64 872 | 54 678 | 70 906 |
Lühiajalised kohustised kokku | 302 824 | 67 185 | 308 171 |
Pikaajalised kohustised | |||
Võlakohustised | 74 115 | 309 493 | 76 759 |
Tulevaste perioodide tulud | 699 283 | 469 080 | 676 511 |
Pikaajalised kohustised kokku | 773 398 | 778 573 | 753 269 |
Kohustised kokku | 1 076 222 | 845 758 | 1 061 441 |
Omakapital | |||
Aktsiakapital | 229 890 | 229 890 | 229 890 |
Kohustuslik reservkapital | 17 850 | 17 595 | 17 850 |
Jaotamata omakapital | 163 950 | 138 923 | 151 762 |
Omakapital kokku | 411 690 | 386 408 | 399 502 |
KOHUSTISED JA OMAKAPITAL KOKKU | 1 487 912 | 1 232 166 | 1 460 943 |
Kasumiaruanne
Kasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
I Kvartal | I Kvartal | Aasta | |
2023 | 2022 | 2022 | |
Müügitulu | 67 110 | 74 850 | 386 975 |
Muud äritulud | 2 025 | 1 850 | 11 146 |
Kaubad, toore, materjal ja teenused | 38 066 | 55 077 | 309 630 |
Mitmesugused tegevuskulud | 1 336 | 1 373 | 7 589 |
Tööjõukulud | 3 736 | 3 399 | 13 304 |
Põhivara kulum | 13 202 | 11 952 | 47 675 |
Muud ärikulud | 150 | 11 | 62 |
ÄRIKASUM | 12 645 | 4 888 | 19 861 |
Finantstulud | 601 | 1 | 197 |
Finantskulud | 1 057 | 570 | 2 644 |
PUHASKASUM | 12 189 | 4 319 | 17 414 |
Rahavoogude aruanne
Rahavoogude aruanne
Tuhandetes eurodes
I Kvartal | I Kvartal | Aasta | |
2023 | 2022 | 2022 | |
Rahavood äritegevusest | |||
Kasum/kahjum enne maksustamist | 12 189 | 4 319 | 17 414 |
Korrigeerimised | |||
Kulum | 13 202 | 11 952 | 47 675 |
Kokku käibevarade netomuutus | 20 085 | 3 129 | -18 740 |
Kokku äritegevusega seotud kohustuste netomuutus | -5 655 | -1 529 | 14 775 |
Tasutud intressid | -379 | -7 | -2 056 |
Tulumaks dividendidelt | 0 | -1 628 | -1 628 |
Muud korrigeerimised | 2 751 | 617 | 17 645 |
Kokku rahavood äritegevusest | 42 193 | 16 853 | 75 085 |
Rahavood investeerimistegevusest | |||
Tasutud põhivara soetamisel | -27 008 | -16 849 | -117 753 |
Põhivara sihtfinantseerimiseks saadud välisabi | 0 | 0 | 60 838 |
Üle 3 kuuliste deposiitide netomuutus | 35 000 | -15 000 | -8 000 |
Laekunud ülekoormuse tulu eest | 23 451 | 43 827 | 167 009 |
Investeeringud sidusettevõttesse | 0 | 0 | -45 |
Laekunud põhivara müügist | 34 | 7 | 114 |
RAHAVOOD INVESTEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | 31 477 | 11 985 | 102 163 |
Rahavood finantseerimistegevusest | |||
Tagasimakstud pangalaenud | -2 637 | -2 637 | -10 558 |
Tasutud kapitalirendimaksed | -16 | -2 | -71 |
RAHAVOOD FINANTSEERIMISTEGEVUSEST KOKKU | -2 653 | -2 639 | -10 629 |
| |||
Raha ja selle ekvivalentide netomuutus | 71 018 | 26 199 | 166 619 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi algul | 229 287 | 62 668 | 62 668 |
Raha ja raha ekvivalendid aruandeperioodi lõpul | 300 305 | 88 867 | 229 287 |