Liigu edasi põhisisu juurde

Eestis toodeti tänavu juulikuus 306 gigavatt-tundi elektrit ning tarbiti 596 gigavatt-tundi elektrit ehk kodumaine toodang kattis 51 protsenti tarbimisest.

Kodumaine toodang on eelmise aasta juuliga võrreldes vähenenud peamiselt põlevkivielektrijaamade toodangu languse arvel 63 protsenti. Tarbimine oli juulis 1,7 protsenti väiksema kui aasta tagasi.

Taastuvenergiat toodeti eelmisel kuul Eesti elektrijaamades 115 gigavatt-tundi. See moodustas 38 protsenti kodumaisest toodangust ja kattis 18,5 protsenti tarbimisest.

Eesti importis juulis elektrit 587 gigavatt-tundi, millest 580 gigavatt-tundi tuli Soome suunalt ja ülejäänud seitse gigavatt-tundi Läti suunalt. Eesti eksportis samas elektrit 298 gigavatt-tundi, millest 291 läks välja Lätti ja ülejäänud seitse gigavatt-tundi Soome suunas. Eesti kaubanduslik elektribilanss oli eelmisel kuul 289 gigavatt-tunniga negatiivne.

Lätis vähenes elektritoodang eelmisel kuul aastases võrdluses viis protsenti ja tarbimine kolm protsenti. Leedus seevastu tootmine kasvas 62 protsenti ja tarbimine kaheksa protsenti. Balti riikide energiabilanss oli juulis 1257 gigavatt-tunniga miinuses.

Põhjamaade elektritoodang kasvas üheksa protsenti ja tarbimine püsis muutumatuna. Põhjamaade elektribilansi ülejääk ulatus eelmisel kuul 1822 gigavatt-tunnini.

Seotud teemad