Liigu edasi põhisisu juurde

Riigi korraldatud ja Eleringi läbi viidud taastuvelektri tootmise vähempakkumisele laekus pakkumisi 1070 gigavatt-tunni taastuvenergia tootmiseks.

Vähempakkumisele laekus kokku 10 pakkumust seitsmelt ettevõttelt. Pakutud energiast on tootjatel kavas toota 893 gigavatt-tundi tuulest ja 177 gigavatt-tundi päikesest.

Pakkumiste hinnavahemik on 21,89 kuni 44,9 eurot megavatt-tunni kohta. Kui kõik laekunud pakkumised vastavad vähempakkumise tingimustele, osutuksid edukaks kõik pakkumised, mille pakutud hind on 39,8 eurot megavatt-tunni kohta või väiksem.

Tegemist on esialgsete andmetega. Pakkumiste avamisele järgneb pakkumiste kontroll ja kvalifitseerimine, et teha kindlaks, kas kõik pakutud taastuvenergia tootmise projektid vastavad nõuetele. Tulemused kinnitab valitsus eeldatavalt 70 päeva jooksul, määrates edukatele pakkujatele toetuse pakutud tootmismahule.

Pakutud hind on garanteeritud müügitulu tunnis, millest toetuse maksmisel arvestatakse maha vastava tunni börsihind. Maksimaalne toetus on vähempakkumise tingimuste kohaselt 20 eurot megavatt-tunni kohta.

Vähempakkumise eesmärk on saada turule 650 gigavatt-tunni ulatuse taastuvelektrit, millest vähemalt pool peab olema toodetud esimeses ja neljandas kvartalis. Tootmisega tuleb edukatel pakkujatel alustada hiljemalt 1. juulil 2027.

Laekunud pakkumuste avamise protokoll on kättesaadav siin: Tulemused | Elering.

 

Seotud teemad