Liigu edasi põhisisu juurde

Elering ostab Kanada firmalt ACIER PROFILE SBB INC. avariitaastesüsteemi, mis võimaldab avariiolukorras püstitada operatiivselt ajutisi maste või liinilõike. 

Elering valis Kanada firma süsteemi tarnijaks riigihanke tulemusel. Hanke maksumus on 3,6 miljonit eurot. Ostetav süsteem võimaldab püstitada kuni 10 kilomeetrit ajutist liini.

Ostetava modulaarse süsteemi abil saab loetud tundidega koostada ja püstitada kõrgepingeliini ajutisi ankru-, nurga- ja kandemaste. Süsteemi saab kasutada erineva pingeklassi ja ahelate arvuga õhuliinide rajamiseks. Ajutisi maste on võimalik püstitada kraana või helikopteriga, aga sõltuvalt oludest ka kuue töötaja jõul ehk rasketehnikat kasutamata näiteks raskesti ligipääsetaval maastikul.  

Samuti on modulaarset mastisüsteemi võimalik kasutada ajutiste liinilõikude ja möödaviikude rajamiseks kõrgepingevõrgu remondi- ja ümberehitustöödel, kui elektrivarustuse tagamiseks pole elektriliini võimalik pikemaks ajaks välja lülitada.

Eleringil on olemas ka standartsete mastide reserv, ent selliste mastide püstitamine avariide likvideerimiseks võib võtta liialt kaua aega ja seda võivad takistada transpordi ja püstitamise keerukusega seotud piirangud. Näiteks võib olla tavamasti püstitamine soisel pinnasel keerukas ja aeganõudev, võttes nädalaid ja oles teatud juhtudel võimalik üksnes külmunud pinnasega.

Eleringi elektri ülekandevõrk koosneb enam kui 5000 kilomeetrist kõrgepingeliinidest ning 156 alajaamast.