Liigu edasi põhisisu juurde

Eleringi korraldatud riigihanke Mustvee-Paide 330-kilovoldise kõrgepingeliini uuendamiseks võitsid ühispakkujad Enersense AS ja Leonhard Weiss OÜ. Hanke maksumus on ilma käibemaksuta 36,9 miljonit eurot.

„Mustvee-Paide õhuliini uuendamine seob Narva piirkonnast algavad ja Valga kaudu Lätti suunduvad transiitliinid tugevamini Eesti ülejäänud 330-kilovoldise võrguga. See on oluline nii Balti riikide ühinemiseks nii Mandri-Euroopa elektrisüsteemiga kui ka uute taastuvenergia võimsuste ühendamiseks elektrivõrguga eelkõige Lääne-Eestis,“ ütles Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Hanke raames rekonstrueeritakse täielikult olemasolev Mustvee-Paide 330-kilovoldine kõrgepingeliin. Liini trass ja mastide asukohad jäävad samaks. Rekonstrueeritava õhuliini pikkus on ligikaudu 84 kilomeetrit. Uuendustööd valmivad kava järgi 2025. aasta suvel.

Mustvee ja Kantküla alajaamade vahele rajatakse sama hanke raames uus 110-kilovoldine õhuliin, mille juhtmed hakkavad paiknema suures osas samadel mastidel renoveeritava Mustvee-Paide 330-kilovoldise liiniga. Selline lahendus võimaldab demonteerida olemasoleva, teisel trassil paikneva Mustvee-Kantküla õhuliini ja vabastada selle alla jääva enam kui 100 hektarit maad täies ulatuses liiniga seotud piirangutest. 

Elering kasutab Mustvee-Paide õhuliini rekonstrueerimistööde rahastamiseks Euroopa Liidu taasterahastu vahendeid ning ülekoormustasu. Eesti elektritarbija võrguteenuse hinda investeering ei mõjuta.

Logo: kaasrahastanud Euroopa Liit