Liigu edasi põhisisu juurde

Elektri- ja gaasi ühendsüsteemihalduri Elering juhatusega liitub varem elektrivõrgu, koostootmise ja taastuvenergia vallas töötanud Reigo Kebja.

Eleringi nõukogu kinnitas Kebja juhatuse liikme konkursi võitjaks eelmisel nädalal. Kebja asub Eleringi juhatuse liikme ja varahaldusjuhi ametisse alates järgmise aasta 5. veebruarist.   

„Valiku langetamisel sai oluliseks asjaolu, et Reigol on selge visioon energeetika tulevikust ja varasem pikaajaline kogemus nii võrgu, koostootmise kui taastuvenergia vallas. See, et tal on elektrivõrgu osas olemas vaade ka kliendi perspektiivist, on Eleringile väärtuslik kompetents, aidates ellu viia Eesti riigi võetud ambitsioonikad eesmärgid taastuvenergia eesmärkide täitmisel, sealhulgas suure hulga uute tootmisvõimsuste ühendamisel võrku,“ ütles Eleringi juhatuse esimees Kalle Kilk.

Kebja sõnul on tänu tugevale varahalduse baasile Eleringi hallatavad võrgud olnud kõrge töökindluse ja madala rikkelisusega. Samas ootavad muutuvas keskkonnas põhivõrku lähiaastatel ees uued olulised väljakutsed ja ühiskondlikud ootused. „Ootan põnevusega selles vastutusrikkas rollis liitumist Eleringiga ning minu eesmärgiks on koos Eleringi professionaalse meeskonnaga aidata edukalt kaasa Eesti ambitsioonikate energeetikaeesmärkide täitmisele, tagades seejuures senine tugev töökindluse baas,“ sõnas Kebja.

Kebja vastutusvaldkonnaks on varahaldusjuhina elektri- ja gaasivõrgu haldamise ning liitumisega seonduvad tegevused, samuti võrgu planeerimine ja ehitus.

Lisaks Kebjale kuuluvad Eleringi juhatusse esimees Kalle Kilk, finantsjuht Riina Käi ning süsteemi juhtimise ja turgude valdkonna juht Erkki Sapp. 

Eleringi hallatav elektri ülekandevõrk koosneb enam kui 5000 kilomeetrist elektriliinidest ja enam kui 150 alajaamast ning ligikaudu 1000 kilomeetrist maagaasi ülekandetorustikust koos mõõte- ja kompressorjaamade ning kraanisõlmedega.